Home GÜNCEL İnegöl Belediyesi Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi Aldı

İnegöl Belediyesi Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi Aldı

6 min read
İnegöl Belediyesi Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi Aldı için yorumlar kapalı
0
271

İnegöl Belediyesi, pandemi sürecinde tüm hizmet binalarında aldığı tedbirler ve hayata geçirdiği uygulamalarla TSE tarafından “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi” almaya hak kazandı.

Pandemi sürecinde şehir genelinde yürütülen dezenfekte ve temizlik çalışmalarının yanı sıra bir yandan da kurum binaları içerisinde hizmet almaya gelen vatandaşların sağlığının korunması adına bulaşı azaltacak önlemler alan İnegöl Belediyesi, bu tedbirlerin karşılığında TSE tarafından “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi” almaya hak kazandı.

Belediye Başkanı Alper Taban, pandemi süreci ve Güvenli Hizmet Belgesi hakkında açıklamalarda bulundu. ülkemizi her alanda olumsuz etkileyen Covid-19 salgınına karşı, salgının ortaya çıktığı ilk günden bu yana mücadele çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürdüklerini aktaran Başkan Taban, “Bu süreçte hayata geçirdiğimiz maske üretim atölyemiz ile binlerce maskeyi vatandaşlarımıza ücretsiz dağıttık. Ayrıca düzenli dezenfekte çalışmaları yürüttük. Bunun yanında dezenfekte aparatlarının şehrimizin muhtelif yerlerine yerleştirilmesi, bilinçlendirme odaklı sosyal farkındalık etkinliklerinin gerçekleştirilmesi gibi birçok çalışma gerçekleştirdik” dedi.

GÜVENLİ HİZMET BELGESİ SÜRECİNDE ALINAN ÖNLEMLER
Türk Standartları Enstitüsü tarafından özel ya da kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik verilen TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi kapsamında da yaklaşık 4 aydır salgın ile etkin mücadele standartlarının kurumsal faaliyetlere entegre edilmesi için gerekli çalışmaları yürüttüklerini vurgulayan Başkan Taban, “Bu çalışmalar doğrultusunda, vatandaşlarımızın direkt kurumumuza gelerek gerçekleştirdiği işlemlerde karşılaşabileceği Covid-19 riskini minimize edecek tedbirleri aldık. İlgili standartların yakalanması çalışmaları kapsamında sosyal mesafeye uygun bir şekilde tüm ofislerimizi dizayn ettik. Ayrıca olası pozitif ya da temaslı vaka durumlarında alınması gereken aksiyonlara dair analiz ve eylem planlarımızı oluşturduk. Pandemi sorumlusu görevlendirerek gerek personelimizin kendi iç işlemlerinde gerekse vatandaş ilişkilerinde süreç yönetimine nitelik kazandırdık. Sensörlü dezenfektan aparatları ve muslukların yanında maske atık toplama kutularını belirli alanlara konuşlandırdık. Acil durum eylem planı ile risk yönetimi eylem planı hazırladık. Binalarımızda tüm ofislerimizin kapasite sınırları belirlendi. Günlük, haftalık ve aylık dezenfektan uygulama cetvelleri oluşturuldu. Ayrıca havalandırma talimatlarından mescitlerimize kadar detaylı bir tedbir çalışması uygulandı. Kısacası vatandaşlarımızın ve personelimizin hizmet binalarımızda mevcut salgının bulaş riski ile karşılaşma ihtimalini azaltmaya yönelik detaylı çalışmalar yürüttük. Nihayetinde TSE yetkilileri tarafından gerçekleştirilen tetkik sonucunda, gerekli standartları karşıladığımız için Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini kurumumuza kazandırmış bulunmaktayız. Vatandaşlarımıza maske, mesafe ve hijyen uyarıları yaparak onların sağlığı için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştığımızı ifade etmek isterim” açıklamalarında bulundu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

BURFAŞ kalitesi ‘zirve’de

Bursa’nın farklı noktalarındaki 9 farklı sosyal tesiste geçtiğimiz yıl 1 milyon 350 …