Anasayfa GÜNCEL BAŞKAN YILMAZ, YILDIRIMLILAR İLE BAYRAMLAŞTI

BAŞKAN YILMAZ, YILDIRIMLILAR İLE BAYRAMLAŞTI

6 min read
BAŞKAN YILMAZ, YILDIRIMLILAR İLE BAYRAMLAŞTI için yorumlar kapalı
63

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, BAYRAM VE CUMA NAMAZININ ARDINDAN İLÇE SAKİNLERİNİN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI.
-BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “ŞEHRİMİZİN UMUDU GENÇLERİMİZİN, YARINLARIMIZ OLAN SEVGİLİ ÇOCUKLARIMIZIN VE BAŞIMIZIN TACI BÜYÜKLERİMİZİN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLUYORUM.”
-BAŞKAN: “KORONAVİRÜS SÜRECİNDE BİRLİK VE BERABERLİĞİN NE KADAR KIYMETLİ OLDUĞUNU DAHA İYİ İDRAK ETTİK. YENİ NORMAL SÜRECİNDE UYGULAMAMIZ GEREKEN SOSYAL MESAFE, MASKE VE HİJYEN KURALLARINI TEKRAR HATIRLATARAK TÜM İSLAM ALEMİ’NİN VE KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİMİN KURBAN BAYRAMI’NI TEBRİK EDİYORUM.”
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırımlılar ile bayramlaştı.
Bayram ve Cuma namazının ardından ilçe sakinlerinin Kurban Bayramı’nı kutlayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bayramın birlik ve beraberlik içinde geçmesini diledi. Yıldırım’da vatandaşların kurban ibadetlerini sorunsuz bir şekilde ifa edebilmesi için gereken çalışmaları yaptıklarını vurgulayan Başkan Oktay Yılmaz, “Bugün hem Kurban Bayramı’mızın birinci günü hem de mübarek Cuma günü. Yani çifte bayram yaşıyoruz. Şehrimizin umudu gençlerimizin, yarınlarımız olan sevgili çocuklarımızın ve başımızın tacı büyüklerimizin hem Kurban Bayramı’nı hem de Cuma günlerini tebrik ediyorum. Bizleri Kurban Bayramı’na eriştiren Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Kurban ibadetinin sorunsuz bir şekilde ifa edilebilmesi ve bayramın en güzel şekilde yaşanması için Yıldırım Belediyesi olarak tüm tedbirlerimizi aldık. İlçemizin 21 farklı noktasında vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde kurban kesim merkezleri oluşturduk. Bu noktalarda hem denetim çalışmalarımız hem de temizlik noktasındaki çalışmalarımızı ekiplerimiz sürdürüyorlar ” dedi.
SOSYAL MESAFE, MASKE VE HİJYEN HATIRLATMASI

Yeni normal sürecinde uygulanması gereken sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarını tekrar hatırlatarak, salgın riskine karşı üzücü durumlar yaşanmaması vatandaşları duyarlı olmaya davet eden Başkan Yılmaz, “Bütün dünyanın sıkıntılı bir dönemden geçtiği bir yıl yaşıyoruz. Bu bayram hürmetine Rabbimizden kurtuluş niyaz ediyorum. Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nin tekrar ibadete açılmış olması, milletimiz nezdinde erken bayram sevincine vesile oldu. Yeryüzünün tüm mescitlerinin özgürleşmesi en büyük temennimiz. Ülkemizden yayılan bu umut ve heyecan dalgasının tüm gönül coğrafyamızda dirilişe vesile olacağına inancımız tamdır. Allah’a yakınlaşmak için kestiğimiz kurbanların kabulünü Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Koronavirüs sürecinde birlik ve beraberliğin ne kadar kıymetli olduğunu daha iyi idrak ettik. Maskesiz ve sosyal mesafesiz nice bayramlarda hemşehrilerimizle buluşmayı Rabbimden niyaz ediyorum. Yeni normal sürecinde uygulamamız gereken sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarını tekrar hatırlatarak tüm İslam Alemi’nin ve kıymetli hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramımız mübarek olsun” diye konuştu.

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Selden Zarar Gören Yollar Yenileniyor

İnegöl’de yaşanan yoğun yağışlarda kırsal mahallelerde sel suları nedeniyle bozulan yollar…