Anasayfa GÜNCEL YILDIRIM’DA COVİD19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR

YILDIRIM’DA COVİD19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR

4 min read
YILDIRIM’DA COVİD19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR için yorumlar kapalı
78

BERBER, KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONLARINA YÖNELİK DENETİMLERİNİ YOĞUNLAŞTIRAN YILDIRIM BELEDİYESİ EKİPLERİ, ESNAFI HEM UYARIYOR HEM BİLGİLENDİRİYOR
-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “YENİ NORMALLEŞME SÜRECİYLE BİRLİKTE COVİD19 İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZI DAHA ARTTIRDIK.”
-BAŞKAN YILMAZ: “NORMALLEŞEME SÜRECİNDE TEDBİRLERİMİZİ HAFİFLETİRSEK, UZUN BİR ÇALIŞMA VE FEDAKARLIK SONUCU ELDE ETTİĞİMİZ KAZANIMLARIMIZI KAYBEDERİZ.”
Yıldırım Belediyesi, yeni normalleşme sürecinde COVİD19 ile mücadelesini etkin bir şekilde sürdüren, ilçede faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik salonlarına yönelik denetimlerini yoğunlaştırdı.
Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işletmelerin COVİD19 tedbirleri kapsamında yayımlanan genelgelere uygunluğu, maske ve eldiven kullanıp kullanmadıkları, gerekli temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarının yapılıp yapılmadığı, sosyal mesafeye uygunluk, randevu sistemi ile çalışma, iş yerlerinde dezenfektan ve hijyen kitleri bulunup bulunmadığı konularında denetimlerini sıklaştırdı. Esnafa kurallar konusunda bilgilendirmelerde bulunan zabıta ekipleri, tespit edilen eksiklikler hakkında ise uyarılarda bulundu.
ANCAK BİRLİKTE BAŞARABİLİRİZ
Kontrollü sosyal yaşam döneminin başlamasıyla birlikte, ilçe genelindeki tedbirleri daha da arttırarak çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bu yeni dönemde insan sirkülasyonu arttı, işletmelerimiz faaliyetlerine başladı. Biz, belediye olarak bu süreçte çalışmalarımızı daha fazla yoğunlaştırdık. Daha titiz çalışıyoruz. Diğer bir söylemle biz çalışmalarımızı normalleştirmedik daha da arttırdık. Bu minvalde hemşerilerimizden de aynı hassasiyeti bekliyoruz. Normalleşme süreci yanlış anlaşılmamalı. Evet sınırlamalar kalktı, işyerleri faaliyetlerine başladı. Ancak bu durumdan tedbirlerin azaltılması sonucu çıkartılmamalı. Tam aksine, sirkülasyonun ve temasın arttığı bu dönemde tedbirlere daha sıkı uymalıyız. Aksi takdirde uzun bir çalışma ve fedakarlık sonucu elde ettiğimiz kazanımlarımızı kaybedebiliriz. Bu konuda özellikle esnafımıza çok iş düşüyor. Onlar müşterilerini kurallara uymaları konusunda teşvik etmeli ve yönlendirmeliler. Bu salgınla mücadelede başarılı olabilmemizin tek yolu birlikte topyekûn mücadele etmek” ifadelerini kullandı.

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa Valiliği’nden İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı açıklaması

Karar no: 104 İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelen…