Anasayfa GÜNCEL İSABEY’E İKİ YENİ PARK

İSABEY’E İKİ YENİ PARK

5 min read
İSABEY’E İKİ YENİ PARK için yorumlar kapalı
65

BİN 231 METREKARESİ YEŞİL ALAN OLMAK ÜZERE 2 BİN 267 METREKARELİK ALANDA OLUŞTURULACAK PARKLARDA, ÇOCUK OYUN ALANI, SPOR ALANI, YÜRÜYÜŞ PARKURU VE DİNLENME ALANLARI GİBİ BİRÇOK SOSYAL DONATI BULUNACAK.
-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “YILDIRIM’DA HİZMETİ MAHALLE, SOKAK AYRIMI YAPMADAN, İHTİYACIN HASIL OLDUĞU NOKTALARA ULAŞTIRACAĞIZ.”
-BAŞKAN YILMAZ: “YAPIMINDA SON AŞAMAYA GELİNEN VE KISA SÜRE SONRA AÇILIŞINI YAPACAĞIMIZ PARKLARDA HEM İLÇEMİZDEKİ YENİ YEŞİL ALAN MİKTARINI ARTIRACAĞIZ, HEM DE VATANDAŞLARIMIZA DİNLENME VE SOSYALLEŞME, ÇOCUKLARIMIZA DA GÜVENLİ ALANLARDA OYUN OYNAMA İMKANI SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ.”
Yıldırım Belediyesi, İsabey Mahallesi’nde yapımında son aşamaya gelinen parklar ile bölge sakinlerine nefes aldıracak sosyal donatıyı ilçeye kazandırmaya hazırlanıyor.
Yıldırım Belediyesi ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Bölgelerin ihtiyacı ve vatandaşların talepleri doğrultusunda tasarlanan parklar Yıldırımlılara ferah ortamlar sunarken, çocuklara güvenli alanlarda oyun imkanı tanıyor. Yapımlarında son aşamaya gelinen İsabey Mahallesi Kirazlık ve Narlı sokakların kesişim noktasında bulunan park, 788 metrekaresi yeşil alan olmak üzere bin 500 metrekarelik toplam alanda oluşturulurken, Gizem Sokak’ta bulunan park 443 metrekaresi yeşil alan olmak üzere 767 metrekarelik alana kazandırılıyor. Yeşil alan çalışması akıllı sulama sistemi ile oluşturulan parklarda ihtiyaca göre daha verimli sulama çalışması yapılacakken, böylece hem fazla su israfının hem de yeşil alanın fazla sulama nedeniyle bozulmasının önüne geçilmiş oldu. Basketbol sahası oluşturulan Kirazlık ve Narlı sokakların kesişim noktasında bulunan parkın yanı sıra, çocuk oyun alanı, spor alanı, yürüyüş yolu ve dinlenme alanları gibi birçok sosyal donatı da parklarda bulunacak.
HER SOKAĞA HİZMET
İlçede hizmet ulaşmamış sokak kalmayana kadar belirlenen ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda gereken çalışmayı yapacaklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’da hizmeti mahalle, sokak ayrımı yapmadan, ihtiyacın hasıl olduğu noktalara ulaştıracağız. Bu minvalde İsabey Mahallemize iki yeni park kazandırıyoruz. Yapımında son aşamaya gelinen ve kısa süre sonra açılışını yapacağımız parklarda hem ilçemizdeki yeni yeşil alan miktarını artıracağız, hem de vatandaşlarımıza dinlenme ve sosyalleşme, çocuklarımıza da güvenli alanlarda oyun oynama imkanı sağlamış olacağız. Kontrollü sosyal yaşam ile birlikte tedbirlerimize harfiyen uyarak Covid-19 tehlikesini geçirdikten sonra hemşehrilerimizin park ve yeşil alanlarımızı, çocuklarımızın parklarımızı dolduracağı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Parklarımız İsabey Mahalle sakinlerimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa Valiliği’nden İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı açıklaması

Karar no: 104 İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelen…