Anasayfa GÜNCEL ‘ONLİNE’ TERAPİ

‘ONLİNE’ TERAPİ

5 min read
‘ONLİNE’ TERAPİ için yorumlar kapalı
57

YILDIRIM BELEDİYESİ’NİN İLÇEYE KAZANDIRDIĞI YILDIRIM AİLE DANIŞMANLIK EĞİTİM MERKEZİ (YADEM), İLÇE SAKİNLERİNE ‘ONLİNE’ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYOR.
-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “SORUNLARINI AŞMAKTA GÜÇLÜK ÇEKEN VE PSİKOLOJİK DESTEĞE İHTİYAÇ DUYAN VATANDAŞLARIMIZ, YILDIRIM BELEDİYESİ AİLE DANIŞMANLIK EĞİTİM MERKEZİMİZDEKİ UZMAN PSİKOLOGLARIMIZDAN ÜCRETSİZ OLARAK DANIŞMANLIK HİZMETİ ALABİLİRLER.”
-BAŞKAN YILMAZ: “MERKEZİMİZDE YILDIRIMLI HEMŞEHRİLERİMİZE DESTEK SAĞLIYOR, HER ZAMAN YANLARINDA OLDUĞUMUZU HİSSETTİRİYORUZ.”
Yıldırım Belediyesi, bireylere ve ailelere rehberlik hizmeti verdiği Yıldırım Aile Danışmanlık Eğitim Merkezi’yle (YADEM) ilçe sakinlerine destek olmaya devam ediyor.
Ailenin korunmasına yönelik geliştirdiği projelerle farkındalık oluşturan Yıldırım Belediyesi, ücretsiz sağladığı ‘Aile, Çocuk ve Yetişkinler İçin Terapi’ hizmetini, koronavirüs salgını sürecinde çocuklar, ergenler ve yaşlı vatandaşlar için evden ‘Online Terapi’ sistemine taşıdı. Evlerinden haftanın her günü 08.00 – 17.00 saatleri arasında telefon görüşmesiyle veya talebe göre WhatsApp üzerinden görüntülü seanslar gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi bünyesindeki 2 psikolog ve 3 aile danışmanı, çocuk ve ergen danışmanlığı, aile danışmanlığı ve yetişkin danışmanlığı konuları ile en büyük sosyal problemlerin başında gelen madde bağımlılığına karşı vatandaşlara destek sağlıyor. Kurulduğu günden bugüne kadar 3 bin 91 seansta 2 bin 327 kişiye danışmanlık hizmeti sağlayan Yıldırım Aile Danışmanlık Eğitim Merkezi’nden yaralanmak isteyen vatandaşlar 444 16 02 numaralı Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi’nden bilgi alabilir.

‘YILDIRIMLILARIN SORUNLARINI DİNLİYORUZ’
Çağın en önemli problemlerinden birinin aile parçalanmaları olduğuna dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Günümüzde boşanma oranlarında, evlilik oranlarına nazaran büyük bir artış var. Baktığımızda çoğunun ‘şiddetli geçimsizlik’ diye ifade ettiği şeyin aslında ‘iletişimsizlik’ olduğunu görüyoruz. Bireylerin birbirleriyle iletişiminde sorunlar var. Bu türden sorunlarını aşmakta güçlük çeken ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımız, Yıldırım Belediyesi Aile Danışmanlık Eğitim Merkezimizdeki uzman psikologlarımızdan ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti alabilirler. Tamamen ücretsiz olan bu hizmetimiz sosyal belediyecilik alanında yürüttüğümüz hizmetler içerisinde örnek bir çalışma. Hemşehrilerimizin dertlerine ortak olmak, sorunlarına çözüm aramak için oluşturduğumuz Yıldırım Aile Danışmanlık Eğitim Merkezi’nde, kendilerine destek sağlıyor, her zaman yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa Valiliği’nden İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı açıklaması

Karar no: 104 İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelen…