Home GÜNCEL CHP Bursa’dan Millet İttifakı açıklaması!

CHP Bursa’dan Millet İttifakı açıklaması!

- Guncellenme Tarihi: 23 Ocak 2019 12:58
4 min read
CHP Bursa’dan Millet İttifakı açıklaması! için yorumlar kapalı
0

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı Bursa’da yapılacak olan Millet İttifakı ile ilgili bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Bursa’da, ilçe belediye başkan adaylarının hangi partiden olacağı konusunda henüz bir anlaşmayı varılamadığı bildirildi.

Yapılan açıklama şu şekilde;

Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında yürütülen “Millet İttifakı” görüşmeleri çerçevesinde, Türkiye çapında bazı il ve ilçe belediyelerinde ittifak adaylarının seçime katılması öngörülmüştür. Bu il ve ilçelerle ilgili resmi açıklamalar yapılmıştır.

İttifak görüşmeleri çerçevesinde ele alınan Bursa’da, ilçe belediye başkan adaylarının hangi partiden olacağı konusunda 23.01.2019 tarihi itibarıyla henüz bir mutabakat söz konusu değildir.

CHP Parti Meclisi kararıyla 11 ilçe ve Bursa Büyükşehir başkan adaylarımız daha önce kamuoyuna açıklanmıştı. Belediye başkan adayı kamuoyuna duyurulan Karacabey, Kestel, Keles, Orhangazi, Orhaneli, Mustafakemalpaşa, Gemlik, Gürsu ve Harmancık ilçelerimizin, ittifak görüşmelerine dahil olmadığı bilgisini daha önce Genel Merkezimizden almıştık. Keza belediyeleri CHP’de bulunan Nilüfer ve Mudanya ilçelerimiz de bu çerçevededir.

İttifak görüşmelerinin yoğun geçmesi nedeniyle, konu doğal olarak medyanın çok geniş ilgisini çektiğinden, resmi açıklamalar haricindeki kimi siyasi değerlendirmelerin, sanki gerçekmiş, kesinleşmiş bilgiymiş gibi basında yer aldığına, sıklıkla ve ısrarla “Şu şu belediyeler CHP’de, İYİ Partiye şu kadar ilçe verildi” tarzındaki bilgilerin haberlere konu olduğuna tanık oluyoruz.

Bu tür zamanlarda, “haber kaynağı açıkça belirtilmeksizin” yapılan haberlere kesinlikle itibar edilmemesinde yarar vardır. Zira kaynağı belirtilen haberlerde bile “adı geçen kişinin ittifak görüşmelerini yürüten heyette görevli olup olmadığı”, “partisi adına böyle bir açıklama yapmaya yetkili olup olmadığı” konuları dahi ciddi önem arz eder.

“Kulislerden edinilen bilgilere göre…” klasik haberilik kalıbının arkasına saklanarak, kimsenin örgütler ve adayların moraliyle, çalışma şevkiyle oynamaya hakkı olmadığını bir kez daha tekrarlıyoruz.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Kayıhan Pala ‘Cezaevlerindekilerin Sağlık Hakları Sağlanmalıdır!’

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili ve Halk Sağlığı Profesörü Dr. Kayıhan Pala, ken…