Anasayfa GÜNCEL Son dakika! Samsun’da bir gemi battı! 13 mürettebattan 4’ünü kurtarıldı

Son dakika! Samsun’da bir gemi battı! 13 mürettebattan 4’ünü kurtarıldı

2 min read
Son dakika! Samsun’da bir gemi battı! 13 mürettebattan 4’ünü kurtarıldı için yorumlar kapalı
379

Samsun açıklarında Panama bayraklı geminin battığına dair sinyal alınması üzerine başlatılan arama kurtarma çalışmalarında 13 mürettebattan 4’ü kurtarıldı.

Samsun açıklarında Panama bayraklı geminin battığına dair tehlike sinyali alınması üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı kurtarma çalışması başlattı. Çalışmada 13 mürettebattan 4’ü sağ olarak kurtarıldı

GEMİDE 13 MÜRETTEBAT BULUNUYOR

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Samsun açıklarında, 77 mil uzaklıkta Panama bayraklı geminin battığına dair tehlike sinyali alınması üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığınca bir bot ve bir helikopterle arama kurtarma faaliyeti başlatıldığı bildirildi. Gemide toplam 13 mürettebatın olduğu ortaya çıktı.

Açıklamada, gemideki mürettebattan 4 kişinin kurtarıldığı, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

“ANINDA ARAMA KURTARMA FAALİYETİ BAŞLATILDI”

İçişleri Bakanlığının konuyla ilgili yaptığı açıklama:

“Karadeniz Samsun açıklarında (77 mil uzaklıkta), Panama bayraklı bir geminin battığına dair gemidentehlike sinyali alınması üzerineSahil Güvenlik Komutunlığı tarafındanbaşlatılanarama kurtarma çalışmalarında kurtarılan mürettabat sayısı 4’e yükselmiştir. Arama kurtama faaliyetine; Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 2 bot, 2 helikopter, 1 uçak, Hava Kuvvetleri Komutanlığın’ca da 1 helikopter ile müdahale edilmektedir. Sağlık Bakanlığı’nınambulans helikopteri de Sahil Güvenlik Samsun Hava Grup Komutanlığı’nda beklemektedir.”

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

TÜGİAD’dan Ses Getirecek ‘Sıfır Atık’ Sempozyumu

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, Türkiye’nin sürd…