Anasayfa GÜNCEL Aktaş Bozbey’i arayarak adaylığını tebrik etti

Aktaş Bozbey’i arayarak adaylığını tebrik etti

4 min read
Aktaş Bozbey’i arayarak adaylığını tebrik etti için yorumlar kapalı
362

Bursa siyasetinde yıllardır görülmeyen centilmence bir hareket Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve 31 Mart seçimleri için AK Parti’den aday gösterilen Alinur Aktaş’tan geldi. Aktaş, CHP’den Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i telefonla arayarak adaylığı konusunda tebrik etti. İki başkan arasında “İyi oynayan kazansın” esprisi yapıldı.

uma günü CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Mustafa Bozbey’in telefonu kutlamalar sebebiyle meşguldü. Bozbey’i arayanlar arasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve 31 Mart seçimleri için AK Parti’den aday gösterilen Alinur Aktaş da vardı. Başkan Alinur Aktaş, Bozbey’e ulaşarak tebrik etti.

5 DAKİKA SÜRDÜ

5 dakika süren telefon görüşmesine dair bilgi veren Başkan Aktaş, “Kendisini tebrik ettim. “Allah utandırmasın” dedim. Centilmence bir yarış olmasını diledim. Demokrasinin güzelliği burada. Kendisi de “Sen de kazansan ben de kazansam. Bursa kazanacak” karşılığını verdi. Tebrik etmemden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi” şeklinde konuştu.

İYİ OYNAYAN KAZANSIN

İki başkan arasında “İyi oynayan kazansın” esprisi yapılırken Başkan Alinur Aktaş izleyecekleri stratejisini şöyle açıkladı: “Biz göreve geldiğimizde herkesin başkanı olacağımızı söylemiştik. Her kesimin taleplerine isteklerine yetişmeye çalışıyoruz. Muhalefetin görüşlerini de önemsiyoruz. Onların talepleriyle 7-8 kararı değiştirdik, komisyona geri çektik. “Biz ne dersek o olacak” mantığıyla hiç hareket etmedik. Biz bugün olduğu gibi 31 Mart’tan sonra da herkesin başkanı olmak, herkesin derdine çözüm üretmek için gayret sarf edeceğiz”

AKTAŞ’IN ADAYLIK SONRASI İLK AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, 31 Mart seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Başkan Alinur Aktaş, “Büyük bir kıvanç ama büyük de bir sorumluluk. Çalmadık kapı bırakmayacağız. İnşallah yarınlarımız çok daha güzel olacak” demişti.

Kaynak: www.yenidonem.com.tr

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Hamitler Mezarlığı sıralı definlere kapanıyor

Bursa’da yaklaşık 1 milyon metrekare alanlı Hamitler Kent Mezarlığı, 14 Nisan 2021 Çarşamb…