Anasayfa GÜNCEL Yahya Bahadır’dan flaş Türkyılmaz açıklaması!

Yahya Bahadır’dan flaş Türkyılmaz açıklaması!

3 min read
Yahya Bahadır’dan flaş Türkyılmaz açıklaması! için yorumlar kapalı
902

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, “Mudanya’da kendi partisi yerine kayınbiraderi olan CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı kayırıyor” iddialarına yanıt verdi. Lodos Haber’e açıklama yapan Bahadır, “CHP’nin Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz siyaseten beni hiç ilgilendirmiyor!” dedi.

Siyasi kamuoyunda bir süredir tartışma konusu olan, “Yahya Bayadır Mudanya’da kendi partisi yerine kayınbiraderi olan CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı kayırıyor” şeklindeki iddialarla ilgili Lodos Haber’in sorularını yanıtlayan İYİ Parti İl Başkanı Bahadır, iddiaların gerçeklik değeri olmadığını öne sürererek, “Ben İYİ Parti’nin menfaatleri için ve bu menfaatler doğrultusunda çalışırım. Biz hiç bir partinin kendi iç işine karışmayız. CHP’nin Mudanya’da kimi aday göstereceği CHP’nin bileceği iştir. Bu nedenle, mevcut Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da beni siyaseten hiç ilgilendirmiyor!” diye konuştu.

Değerlendirmesinde, İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Fehim Çaptık’ın istifa kararı ile ilgili olarak da, “İlçe Başkanımız kendi takdiriyle istifa etmiş” diyen Yahya Bahadır şunları söyledi:

“Partimiz ve CHP arasında sürdürülen ittifak görüşmeleri neticesinde İYİ Parti Bursa’da, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın yanı sıra Nilüfer ve Mudanya’da aday göstermeyecek. Bu durum, her iki partinin genel merkez yönetiminin aldığı bir karar. Onun haricinde benim CHP’nin Mudanya’dan kimi aday göstereceğine karışmak gibi bir hakkım yok. Ben yalnızca kendi menafaatlerine bakar yine bu menfaatler doğrultusunda çalışırım. Kaldı ki, seçim ittifakı yapmış dahi olsak ben asla bir başkta partinin kendi iç işine karışmam. Böyle bir hakkı kendimde görmem. Adayı genel merkezler belirler, kimi seçip seçmeyeceğine ise seçmen karar verir.”

Kaynak: Lodos Haber

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Gülten Akın ile olan anılarını paylaştılar

Nilüfer Belediyesi’nin “Yılın Yazarı Gülten Akın” etkinlikleri kapsamında düzenlediği çevr…