Anasayfa GÜNCEL Gemlik Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezi açılışa hazırlanıyor

Gemlik Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezi açılışa hazırlanıyor

3 min read
Gemlik Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezi açılışa hazırlanıyor için yorumlar kapalı
417

Her yıl artan nüfusa yönelik ilçe halkının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten Gemlik Belediyesi, sağlık alanındaki yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Gemlik Belediyesi tarafından Balıkpazarı Mahallesinde yaptırılan Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezi açılışa gün sayıyor.

Toplam 416 metrekare inşaat alanına sahip iki katlı Aile Sağlığı Merkezinde 6 Doktor Odası, 3 tıbbi müdahale odası ve 1 bebek emzirme odasının yanı sıra ayrıca kadın, erkek ve engelli tuvaletleri ile mutfak, kat ofisi, depo ve temizlik odaları da yer alıyor.

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, aile sağlığı merkezinde çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını belirterek önümüzdeki haftalarda hizmete gireceğini müjdeledi. Şehir merkezinden en uzak yerleşim alanlarına kadar hizmetleri aksatmadan vatandaşların kullanımına sunduklarına dile getiren Başkan Yılmaz, 6 mahalleye hizmet verecek olan sağlık merkezinin, bölgenin sağlık alanında ki ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayacağını kaydetti. “Yaptığımız hizmetlerle ilçemizin gelecek yıllarına yatırım yapıyor, günü birlik değil kalıcı eserlerle Gemlik’imizi her alanda geliştiriyoruz” diye konuşan Başkan Yılmaz, Balıkpazarı Mahallemizin merkezi noktasında, modern şartlarda hizmet verecek aile sağlığı merkezinin inşasında sona yaklaştık. Yapım aşaması yüzde 95 seviyesinde olan merkezimizin kısa süre içerisinde açılışını gerçekleştirerek bölge sakinlerinin hizmetine sunacağız. Amacımız daha yaşanabilir, daha sağlıklı bir kent oluşturmak” diye konuştu.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Yıldırım’da Su Kesintisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından…