Anasayfa EĞİTİM Karacabey’de ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinliği liselerde de yaygınlaşıyor

Karacabey’de ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinliği liselerde de yaygınlaşıyor

5 min read
Karacabey’de ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinliği liselerde de yaygınlaşıyor için yorumlar kapalı
431

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan ve ilçedeki ilk ve ortaokul öğrencileri ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinliklerine, lise öğrencileri de dahil oldu.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, ilçedeki ilk ve ortaokul öğrencileri ile gerçekleştirdiği ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinliği büyüyor.

Başkan Özkan tarafından başlatılan ve Türkiye’ye örnek olan etkinliklere, liseli öğrenciler de dahil edildi.

Bu doğrultuda Özel Tan Lisesi’ni ziyaret eden Başkan Özkan, okul salonunda öğrencilerle sohbet ettikten sonra kitap okudu.

Etkinliğimizi genişleterek sürdürüyoruz

Özel Tan Ortaokulu Müdürü Fevzi Kahraman ve Lise Müdürü Ebru Tekin’le birlikte öğrencilerle bir araya gelen Özkan, Karacabey Belediyesi’nin eğitime yönelik faaliyetlerini anlattı. Özkan, okumanın önemine dikkat çekerek, “İlçe merkezi ve tüm kırsaldaki öğrenciler ile kitap okuma etkinliğini genişleterek sürdürmeye devam ediyoruz. Okumak ve okuduğunu anlamak oldukça önemlidir. Kitap okuma alışkanlığı ne kadar erken kazanılırsa o kadar faydalı olacaktır” dedi.

Etkinlikte öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Özkan, istekleri not almayı da ihmal etmedi. Program sonunda Başkan Özkan’a öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi.

 Başkan Özkan, bu yılda binlerce öğrenci ile buluşacak

Öte yandan, Karacabey Belediyesi’nin başlattığı ‘Başkanımla Okuyorum’’ projesi kapsamında geçen yıl ilçedeki tüm ilk ve ortaokulları ziyaret eden Özkan, finali ilçe stadyumunda binlerce öğrencinin velileri ve öğretmenleri ile birlikte devasa bir etkinlikle gerçekleştirmişti. Etkinlik boyunca toplam 42 okul dolaşıldı ve 10 bin öğrenciye Karacabey Belediyesi tarafından kitap hediye edildi.

Özkan,2019 yılı itibariyle ilçede eğitim veren 13 liseyi tek tek ziyaret ederek, öğrenciler ile bir arada kitap okuma etkinliği düzenleyecek.

Bu yıl ki projenin sonunda 4 bin liseli öğrenciye ulaşmayı hedefleyen Özkan, şunları kaydetti: “Eğitim ve öğretime son derece önem veriyoruz. Bu konudabu zamana kadar ilçemizdeçeşitli çalışmalarımız oldu. Bugün de bir kez daha güzel bir sosyal sorumluluk projesi ile sizlerin karşısına çıkmaktan son derece mutluyuz. Sizlerle bu anlamlı faaliyette bir araya gelmenin mutluluğunu hepimiz yaşıyoruz. Kitap okumanın giderek köreldiği ve yerini sanal ortamların aldığı günümüzde, hala kitap okuma alışkanlığını sürdüren arkadaşlarımız elbette var. Okuma alışkanlığı kazanmamız, tüm hayatımız boyunca bize gereken özgüveni ve başarıyı da beraberinde getirecektir. Sizler okuyarak sadece kendinizi geliştirmeyeceksiniz, toplumun geri kalanına da örnek bir birey olacaksınız.”

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Büyükşehir ‘yeşil’de kararlı

Bursa’nın ‘yeşil’ kimliğini yeniden kazanması için tüm imkanları zorlaya…