Home GÜNCEL Yıldırım’da 26 bin kişi elektrik ve suya kavuştu

Yıldırım’da 26 bin kişi elektrik ve suya kavuştu

- Guncellenme Tarihi: 23 Aralık 2018 15:24
5 min read
Yıldırım’da 26 bin kişi elektrik ve suya kavuştu için yorumlar kapalı
0

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin, Ankara’da gerçekleştirdiği yoğun temaslar neticesinde yürürlüğe girmesine katkı sağladığı kanun çerçevesinde, 26 bin 600 Yıldırımlı elektrik ve suya kavuştu.

Yıldırım Belediyesi’nin ilçede 2004 yılından sonra yapılmış ruhsatsız yapılara kentsel dönüşüm sözleşmesine muvafakatname vermek koşuluyla, 1 Kasım 2015’ten önce yapılan yapılara sağladığı elektrik ve su aboneliği imkanına Yıldırımlılar büyük ilgi gösterdi. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin Ankara’da gerçekleştirdiği yoğun mesai ile yürürlüğe girmesine katkı sağladığı, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında 24 bin 400 konut ve 2 bin 200 işyeri elektrik ve su aboneliğine sahip oldu. Yıldırım’ın kronik sorunu haline gelen elektrik ve su hizmetlerinin ulaştırılması konusunu çözüme kavuşturduklarını vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizde ruhsatsız yapılarda ikamet eden yaklaşık 40 bin insanımız elektrik ve suyu dolaylı yollardan kullanıyordu. İnsanlığın en temel ihtiyacı olan suyu ve günümüzün olmazsa olmazı elektriği hemşehrilerimizin kullanabilmesi adına elimizi taşın altına koyarak bu mağduriyetin önlenmesi için çalışmalar yürüttük. Şehrimizi yeni imar planları ve örnek kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ayağa kaldırırken, insanlarımızın yaşadığı sorunu göz ardı edemezdik” dedi.

‘ÇÖZÜME KATKI SAĞLADIK’

Elektrik ve su aboneliği sorununun Merkezi Hükümet’in desteğiyle kentsel gelişim alanı ilan edilen bölgelere verilmesiyle ortadan kalktığını belirten Başkan Edebali, “Yerel yönetim ve Merkezi Hükümetimiz arasındaki işbirliğinin yansımasının bir örneği olan bu hizmet, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız için hayati bir öneme sahipti. Kentsel dönüşüm sözleşmesine muvafakatname veren vatandaşlarımız, ilgili kurumlara başvuruda bulunarak elektrik ve su aboneliğinin sahibi oldu. 24 bin 400 konut ve 2 bin 200 işyerinde artık elektrik ve su var. Milletvekillerimizle ve Bakanlarımızla görüşerek 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un çıkmasına katkı koyarak, şehrimizin başlıca sorunlarından olan bu ihtiyacı çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadık. Şehrimizi yeniden inşa ederken bu yolda en büyük destekçimiz olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, y…