Anasayfa EĞİTİM Bursa AB Bilgi Merkezi’nden İnsan Hakları film günleri etkinliği

Bursa AB Bilgi Merkezi’nden İnsan Hakları film günleri etkinliği

2 min read
Bursa AB Bilgi Merkezi’nden İnsan Hakları film günleri etkinliği için yorumlar kapalı
423

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren Bursa AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen AB İnsan Hakları Film Günleri, 10-13 Aralık tarihlerinde BUTGEM’de gerçekleştirildi.

AB Türkiye Delegasyonu koordinasyonunda, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü çerçevesinde bu yıl 8.’si düzenlenen AB İnsan Hakları Film Günleri etkinliğinin Bursa ayağı 10-13 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 70. yılı münasebetiyle Türkiye’nin 21 farklı ilinde düzenlenen ve insan hakları konulu belgesel filmleri izleyicilerle buluşturan etkinlik, Bursa’da büyük ilgi gördü.

ÖDÜLLÜ FİLMLER SİNEMASEVERLERLE BULUŞTU

BUTGEM ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte Fındıktan Sonra, Afgan Kömürü, Müzikli Bir Hikaye, Deneme Maçı ve Sıradan Zamanlar gibi ödüllü filmler sinemaseverlerle buluştu. Ücretsiz ve halka açık olarak gerçekleştirilen etkinlikte üç gün boyunca 6 ayrı gösterim düzenlendi.

Bursa AB Bilgi Merkezi’nin çalışmaları, Avrupa Birliği ve projeleri hakkında bilgilerin katılımcılarla paylaşıldığı etkinlikte ayrıca hazırlanan hediyeler de izleyicilere sunuldu.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Nilüfer geleceğin sultanlarını arıyor

Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, yeni sezon altyapı seçmeleri yapacak. 2006-201…