Home EKONOMİ Mobilya Osb büyüyor

Mobilya Osb büyüyor

- Guncellenme Tarihi: 23 Kasım 2018 16:55
3 min read
Mobilya Osb büyüyor için yorumlar kapalı
0

İnegöl’de 2009 yılında kurulan Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde fabrika sayısı yıl sonunda 90’a ulaşacak.

Türkiye’nin ilk Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olma özelliğine sahip olup, 2011 yılında iki fabrikanın üretime başladığı İnegöl Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (2.OSB), şu anda 62 fabrika faaliyet gösteriyor. 2018 yılı sonuna kadar 90 fabrikanın faaliyete başlamasının planlandığını ifade eden Belediye Başkanı Alper Taban, İkinci OSB’nin Türkiye’nin diğer OSB’lerine göre hızlı bir ivmeyle büyüdüğünü belirtti.

Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 2009 yılında inşaat çalışmalarına başlayan 2 fabrikanın 2011 yılında 2. OSB’de üretime geçtiğini söyleyerek, “Birinci etabı 4 bin 100 dönüm, ikinci etabı da 2 bin 650 dönüm olmak üzere toplam 6 bin 750 dönüm arazi üzerinde planlanan bir OSB. Şu anda 62 fabrika faaliyette ve 3 bin 500’ün üzerinde çalışan var. Aynı zamanda inşaat çalışmaları süren 30 fabrika var. 2018 yılının sonunda üretim yapacak olan toplam fabrika sayısının 90 civarında olmasını bekliyoruz. Çalışan sayısı ise 2018 yılında bitecek fabrikalarla birlikte 7 bin civarına yükselecek” dedi.

Başkan Taban, OSB için 1 milyon lira maliyetli Bursa bölgesinde örneği olmayan itfaiye aracı alındığını belirterek, jandarma noktasının da kurulacağını ifade etti.

2. OSB’ye 425 bin TL’lik yatırımla güvenlik kamera sistemi kurulacağını ifade eden Taban, “45 kamera ile 2. OSB 24 saat izlenecek. Akıllı yazılım güvenlik birimlerine anlık uyarı verecek. Yol aydınlatmaları ve kaldırımların tamamlanması çalışmaları yapılacak. Sosyal donatı alanları yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Büyükşehir’den Yoğun Bayram Mesaisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarım Peyzaj AŞ marifetiyle Kurban Bayramı tatili boyunca baş…