Home GÜNCEL CHP Bursa’da adaylıkları kesinleşen Belediye Başkan adayları tanıtıldı

CHP Bursa’da adaylıkları kesinleşen Belediye Başkan adayları tanıtıldı

- Guncellenme Tarihi: 19 Kasım 2018 16:20
5 min read
CHP Bursa’da adaylıkları kesinleşen Belediye Başkan adayları tanıtıldı için yorumlar kapalı
0

CHP Bursa İl Başkanlığı, CHP Parti Meclisince adaylıkları onaylanarak kamuoyuna ilan edilen 9 ilçe belediye başkan adayını basına tanıttı.

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un takdim konuşmasının ardından, Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Gürsu Belediye Başkan Adayı Funda Türkcoş Pekiner, Harmancık Belediye Başkan Adayı Ahmet Tufan, Karacabey Belediye Başkan Adayı Murat Tanrıverdi, Kestel Belediye Başkan Adayı Yıldıray Atlı, Keles Belediye Başkan Adayı Ahmet Zekai Yıldız, Orhangazi Belediye Başkan Adayı Ş. Çetin Çoklar, Orhaneli Belediye Başkan Adayı Vildan Koç ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Alper mikrofona gelerek hem kendilerini tanıttı, hem de projelerine ilişkin özet bilgiler verdi. Diğer ilçeler ve Büyükşehir başkan adayları ise isimler Parti Meclisi tarafından belirlendikten sonra kamuoyuna duyurulacak.

AKKUŞ: BURSA ÇOK BÜYÜK YEREL SORUNLARLA KARŞI KARŞIYA

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş aday tanıtım törenini açarken yaptığı konuşmada Türkiye’nin en büyük illerinden biri olarak siyaset sahnesinde de ağırlık taşıyan Bursa’nın çok büyük yerel sorunlarla karşı karşıya olduğunu ve uzun yıllardan bu yana iyi yönetilmediğini savundu. Akkuş, “Bu kadar çok olumsuzluğun içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir çevre düzeni planı yaptı. Bunun etkilerini Bursalılar hiç konuşmadı, tartışmadı. Sadece bir gazete, manşetinde günlerce yazı dizisi olarak yazdı. Ama birileri çıktı Bursa’ya ayar vermeye çalıştı. Geldiğimiz noktada Bursa’nın durumu ortada” diye konuştu.

CHP’nin Bursa’yı yönetmeye aday olduğunu kamuoyu ile paylaştığını vurgulayan Akkuş, “Biz iddialıyız ve tekrarlıyoruz: Başka bir Bursa mümkün. Sivil toplum örgütleri ve odalar ile birlikte siyaseti öreceğiz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi, Bursa’yı kazanmaya, Bursa’yı bir Eskişehir, bir İzmir, bir Aydın yapmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Hüseyin Akkuş, adayların tanıtımının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Akkuş, “CHP’den Ak Parti’ye geçerek Mudanya Belediye Başkan aday adayı olan Necati Şahin’in adaylığı hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusuna “Bir gün evet bir gün hayır demesi kendi bireysel karakterini gösteriyor” cevabını verdi.

Nilüfer ile ilgili adaylığınız tartışılıyor sorusuna yanıt veren Akkuş, “İl başkanı olarak görevimin başındayım. Şu an öyle bir şey gündemde değil” dedi.

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa Plajları Yaza Hazır

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplam 277 kilometrelik deniz ve göl kıyı bandına sahip Bursa…