Home GÜNCEL BURSAGAZ’ın Ar-Ge projeleri EPDK’dan onay aldı

BURSAGAZ’ın Ar-Ge projeleri EPDK’dan onay aldı

- Guncellenme Tarihi: 5 Kasım 2018 11:36
6 min read
BURSAGAZ’ın Ar-Ge projeleri EPDK’dan onay aldı için yorumlar kapalı
0

Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz, geliştirdiği projeler ile sektörün, şehrin ve toplumun gelişimine katkı sunmaya devam ediyor. Şirketin bu kapsamda hazırladığı üç Ar-Ge projesi, EPDK tarafından kabul edildi.

 Abone sayısı bir milyona yaklaşan Bursagaz, ana faaliyet alanı olan doğal gaz dağıtımının yanı sıra sektörün, şehrin ve toplumun gelişimine katkı sağlayacak projeler geliştirmeyi sürdürüyor. Ar-Ge ve inovasyon kültürünü teknik operasyonların yanı sıra yönetsel ve destek süreçlerine de yayan Bursagaz’ın bu doğrultuda hazırlayıp onaya sunduğu projelerden üçü Ar-Ge projesi olarak, EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) tarafından onaylandı.

Öğrenmeyi davranışa dönüştürecek Yeni Nesil Öğrenme Merkezi

Bursagaz’ın hazırladığı projelerden ilki olan Görsel Eğitim Merkezi Projesi ile şirketin Nilüferköy lokasyonundaki işletme binasında yer alan bir salona Yeni Nesil Öğrenme Merkezi ve eğitim salonu yapılacak. Merkezde, Bursagaz çalışanları, Bursagaz’ın iş ortağı olan iç tesisat firmaları ve bu sektörde kariyer yapmayı düşünen öğrencilerin çeşitli teknik konularda bilgi edinmeleri ve buna ek olarak öğrenmenin davranışa dönüştürülmesini destekleyecek teknolojik bir yapının oluşturulması amaçlanıyor. Bu yapıda arttırılmış gerçeklik ve oyunlaştırarak öğrenme (serious game) teknikleri ile eğitim uygulamaları yapılacak.

KPI Projesi ile sektörde iyileştirme sağlanacak

Türkiye’deki gaz dağıtım şirketlerinde ortak olarak kullanılan KPI’ların (Anahtar Performans Göstergesi) tespitinin yapılması, ortak bir ölçüm metodolojisi geliştirilmesi, başarı ölçümü sağlayacak verilerin oluşturulması amacıyla geliştirilen KPI Projesi, sektörde standartların sağlanması için atılan çok önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Projenin temel hedeflerinden birini, sürekli iyileştirme ve hizmet kalitesini artırma oluşturuyor.

Robotik döneme geçiliyor

Bursagaz, EPDK tarafından kabul edilen üçüncü projesini ise Kayserigaz ile birlikte yürütüyor. Projenin adı; Kuruma Dışarıdan Gelen Bilgi Taleplerinin Otomatik Olarak Yanıtlanmasında Robotik Süreç Otomasyonu Teknolojisinin Uygulaması. Projede, kuruma çeşitli makamlardan gelen bilgi taleplerinin geleneksel bir şekilde ilgili personel tarafından çeşitli sistemlere erişerek derlenmesi ve yanıtlanması yerine robotik süreç otomasyonu teknolojisinin kullanılması üzerine çalışılacak. Bu sayede, taleplerin otomatik bir şekilde yanıtlanması ve personelin daha katma değerli işlere odaklanması amaçlanıyor.

Dr. Markus Rapp: Sektörün ilerisinde inovatif projeler geliştiriyoruz

Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, her detayı üzerinde şirketin mükemmelik değerleri doğrultusunda titizlikle durdukları üç projenin de EPDK tarafından kabul edilmesinden dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi. Bursagaz’ın bir yandan doğal gaz dağıtımında müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşırken diğer yandan toplumun her kesimine dokunduğunu söyleyen Rapp, “Şirketimiz bünyesinde geliştirdiğimiz iki projemiz ve kardeş şirketimiz olarak gördüğümüz Kayserigaz ile birlikte geliştirdiğimiz proje ile sektör çalışanlarından bu alanda kariyer yapmayı planlayan gençlere kadar geniş bir kesime ulaşacağız. Bursagaz’ın ilkelerinden birini “ileride” söylemi oluşturuyor. Tüm çalışanlarımızla birlikte bu ilke çerçevesinde inovatif çözümler ve projeler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi 350 Dekarlık Alanda Tarımsal Üretim Yapıyor

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, kentteki tarımsal kalkınma hedefleri doğrultusunda …