Anasayfa GÜNCEL Bursagaz Tirilye’nin tarihi sokaklarını fotoğrafladı  

Bursagaz Tirilye’nin tarihi sokaklarını fotoğrafladı  

4 min read
Bursagaz Tirilye’nin tarihi sokaklarını fotoğrafladı   için yorumlar kapalı
1,457

Bursagaz, çalışanlarının çok yönlü gelişimi desteklemek ve sürdürülebilirlik değerini hayata geçirmek üzere planladığı sosyal kulüp çalışmaları ile Bursa’ya değer katmaya devam ediyor. Bu kapsamda bu yılki aktivitelerine başlayan Bursagaz Fotoğrafçılık Kulübü, il genelinde gerçekleştirdiği fotoğrafçılık faaliyetlerine Tirilye’de devam etti. Fujifilm eğitmenleri ile birlikte sokak fotoğrafçılığı atölye çalışması düzenleyen kulüp üyeleri, Taş Mektep, Dündar Evi, Fatih Camii ve Tabut Ev gibi tarihi mekânları fotoğrafladı.

 Bursagaz tarafından kurulan ve desteklenen Bursagaz Fotoğrafçılık Kulübü, şehrin dört bir yanında gerçekleştirdiği faaliyetlerine Tirilye’de devam etti.

Fujifilm Eğitim Merkezi ortaklığı ile düzenlenen X-Workshop etkinliği kapsamında Fujifilm eğitmenleri ile birlikte Tirilye’yi gezen kulüp üyeleri, Taş Mektep, Dündar Evi, Fatih Camii ve Tabut Ev gibi tarihi mekânları fotoğrafladı. Sokak fotoğrafçılığı temasıyla düzenlenen etkinlikte birbirinden güzel fotoğraflar çeken üyeler, Fujifilm X serisine ait tüm makine ve objektifleri de deneme fırsatı buldu.

Şehir hayatının koşuşturması içinde Tirilye gibi tarihi ve doğal güzellikler sunan yerlere gelmeyi zaman zaman ihmal edebildiklerini söyleyen kulüp üyeleri, bölgeyi fotoğraflamaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Kulüp Başkanı Volkan Korkmaz ise “Kulüp üyelerinin fotoğrafçılık alanında gelişimlerini sağlayabilmek adına çeşitli fotoğrafçılık eğitimleri alıp bunları pratiğe dökmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede Muradiye Külliyesi, Hanlar bölgesi, Yeşil ve merkezde gündüz ve gece çekimleri yaptık. Şimdi de Tirilye’yi fotoğrafladık. Fotoğraf gezilerimizin ardından çektiğimiz tüm fotoğrafları değerlendirerek açacağımız sergi ile bu emeğimizi taçlandırmak istiyoruz. Bu çalışmaları hayata geçirmemiz için bizlere fırsat tanıyan yönetimimize tekrar teşekkür etmek isterim” diye konuştu.

Şirket etkinliklerini ve diğer kulüplerin çalışmalarını da fotoğraflayan Bursagaz Fotoğrafçılık Kulübü, yılbaşından bu yana fotoğraf makineleri, yardımcı ekipmanlar, diyafram, enstantane ve ISO ilişkisi, pozometre, pozlandırma, alan derinliği, kompozisyon gibi konularda çeşitli teknik ve uygulamalı eğitimler aldı. Eğitimlerin yanı sıra toplamda dört fotoğraf gezisi gerçekleştiren kulüp, yıl sonunda bir fotoğraf sergisi açmayı planlıyor.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

KalDer’den Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür plaketi

KalDer Bursa Şubesi’nin düzenlediği 18. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun ödül gecesinde, Ni…