Home GÜNCEL Mudanya Esnaf Teşkilatının Başkan Vekillerinden Batman’a cevap!

Mudanya Esnaf Teşkilatının Başkan Vekillerinden Batman’a cevap!

- Guncellenme Tarihi: 19 Temmuz 2018 14:06
11 min read
Mudanya Esnaf Teşkilatının Başkan Vekillerinden Batman’a cevap! için yorumlar kapalı
0

Hayri Türkyılmaz başkanlığındaki Mudanya Belediyesi’nin esnafa yönelik çalışmalarını eleştiren Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta’ya sosyal medya ve yerel gazeteler aracılığıyla yanıt veren CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman’a cevap, Esnaf Teşkilatlarının başkan vekillerinden geldi. Mudanya Esnaf Kredi Kefalet Koop. Başkan Vekili Tahammül İlhan ve Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Ertan Abülazizoğlu’nun yaptığı basın açıklamasında, kendisinden ‘hanımefendi’ diye bahsetti Ergül Batman’ı eleştirdi.

Basın açıklamasında, ” Geçen günlerde gerek sosyal medyada, gerek yerel gazetelerde bir hanımefendi, defalarca seçilerek ve son seçimlerde karşılarına aday dahi çıkmamış başkanımızı ve yönetim kurulumuzu hedefine alma cüretini kendinde görerek, oldukça acemice yapmış olduğu basın toplantısında esnafımızın temsilcileri olan bizleri, “esnafın kamburu ve 3-5 yancı” olarak nitelendiren oldukça talihsiz bir açıklama yaparak kendisinin ve “akıl hocalarının” ne kadar siyasetten uzak ve deneyimsiz olduklarını kendi kalemleriyle özellikle esnafımız ve Mudanya’nın çok değerli halkına beyan etmişlerdir.

Özellikle başkanımız hakkında, “Herkes bildiği işi yapsın diyeceğiz ama bu durumda siz işsiz kalabilirsiniz” cümlesini beyan eden hanımefendiye ve “akıl hocalarına” hatırlatmak isteriz ki, sayın başkanımız ve yönetimi olarak 20 seneyi aşkın senedir esnafımıza hizmet etmekte ve en önemlisi esnafımızı temsil etmekteyiz. Temsilcisi olduğumuz kurumun nezdinde değerli esnafımızın seçimine saygı duymadığınız ve açıkça aşağılamanızı acemiliğinize veriyoruz. Aksi taktirde en son seçimli genel kurullarımızda karşımıza sizi güler yüzle karşılayan değerli bir esnafımızı aday gösterip, desteklemeniz ve sözde kötü yönetici ve yönetimi düşürerek Mudanya esnafına en iyi hizmeti yapmış olmalıydınız. Zira önümüzdeki yerel seçimde biz öyle yapacağız.

Altına imzanızı attığınız basın açıklamasında özelikle başkanımız hakkında donanımsız vb. ithamlarda bulunmuş olmanız, bizi derinden üzdü. Nitekim önce dönüp kendi CV’nize ve siyasi geçmişinize bakmanız yerinde olacaktır ki, siyasi nezaketten bir haber olduğunuz aşikâr. İlk olarak Sayın Başkanımız Emir Ali Usta’nın deneyimine ve kabiliyetine ulaşıp kendisine ithamlarda bulunursanız belki sizi muhatap alır. Başkanı olduğunuz partinin Türkiye genelinde en uzun süreli olarak başkanlığını yapmış ve 2009 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olarak devler liginde yarışan bir şahısa, 3. Amatör Lig’den alınan akıllar, o makamdan tutarsızca yaptığınız açıklamalar ile partiyi ve itibarını yerle bir ediyorsunuz.

Muhatap almaya çalıştığınız kişinin Mudanya’da gündem olmaya çalışmasına ihtiyacı yoktur. Aksine gündemi belirler ki, sizde yaptığınız talihsiz açıklama ile bunu tastiklediniz. Yönetim kurulumuz adına ayrıca teşekkür ederiz.

Yaptığınız açıklamada bahsettiğiniz trafik sorunu, park ve bahçeler içinde ayrıca teşekkür ediyoruz. 4,5 yıl sonra seçimlere 8 ay kalan son yaz mevsiminde iş yapacağı tutan bir “park ve bahçeler müdürü” trafik sorununu çözmek için çırpınıyormuş. 4,5 yıl çözemediğini 8 ayda çözebileceğini düşünenler büyük gaflet içerisindedir. Yazın sadece 3 ay iş yapabilen esnafımız için sizin deyiminizle “3-5 gün” kasaya para girmeden dükkanını kapatması demek, sizin için küçük fakat bizim için büyük bir sorun. Empati yeteneği olmayan yöneticilere zamanı gelince yöneticiliği ve empati yapmayı öğreten bir belediye başkanı mutlaka gelecek ve öğretecektir.

Hanımefendinin akıl almaz bilgisizliğinin ortaya çıktığı bir başka nokta ise, “esnafımız Mudanya Belediyesi’nin tanıtımı ile ayakta kılıyor”. Tarihinde görmediği kadar ceza gören esnafımız Mudanya Belediyesi’nin tanıtımlarının sayesinde değil, aksine Mudanya Belediyesi’nin bilgisiz, öngörüsüz ve seçim telaşı ile yaptığı “icraatlara” rağmen ayakta kalıyor.

Değerli esnafımız ve Mudanya’mızın kıymetli halkı unutmamalıdır ki, mevcut yerel yönetim kadrosu Mudanya’ya ve esnafa çok zarar vermiş, esnafın odasını, esnafın kooperatifini, esnafın işyerlerini mühürlemiş ve yıkmış, bunlara ses çıkartarak en ağır muhalefeti yapan başkanımızın şahsi evi mühürlenmiştir.

Bunları göz önüne alarak kişisel hırs, içi boş açıklamaları yapan tarafın kim olduğu alenen belli olmuştur. Son 8 aylık devri olan şahsınız ve “akıl hocalarına” 20 yıldır devirde olanlar ve hizmet etmek için bedel ödeyenler olarak selam ederiz. Siyaset yapmak isterseniz tecrübeden ders almanızı, siyaseti bilmeyen veya yöneticiliği şenlik yapmak sanıp matah bir işmiş gibi şenlikleri bile siyaset meydanına çevirircesine avaz avaz, damarlarını çıkartırcasına bağıranlardan, makam kapılarını söküp olumsuz eleştiri aldığı zaman kişileri cezalandıranlardan, daha çöp toplama organizasyonunu beceremeyip boyundan büyük işlere kalkışanlardan ve kendi sonunu hazırlayanlardan öğrenmemenizi tavsiye ederiz. Fakat sizin gibi bir bakış açısının bunu da beceremeyeceğinin esnaf teşkilatları olarak farkındayız.

Son olarak değerli esnaf ve sanatkârımızdan çok özür diliyoruz. Son 4,5 sene icraatta bulunamadık. Sebebini ise başkanımızın bir cümlesiyle açıklayabiliriz: “Kedi kovalamaktan balık tutamadık” sözlerine yer verildi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de Kurban Pazarları Temizlendi

Osmangazi Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla ilçede kurulan kurban satış yerlerini iş …