Anasayfa GÜNCEL Sokak hayvanlarına ‘Yıldırım’ eli

Sokak hayvanlarına ‘Yıldırım’ eli

3 min read
Sokak hayvanlarına ‘Yıldırım’ eli için yorumlar kapalı
490

Sıcak yaz aylarında sokak hayvanlarına yönelik “Onlar için bir kap su” sloganıyla başlattığı kampanya çalışmalarına hız kesmeden devam eden Yıldırım Belediyesi, vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor.

 Yıldırım Belediyesi, ilçedeki sokak hayvanlarının doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla farkındalık oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Özellikle yaz aylarında su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçedeki çeşitli noktalara su odakları koyan Yıldırım Belediyesi, 2014’den bu yana 8 bin adet plastik su kabını hayvanseverlerden gelen talep üzerine vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı. Yıldırım Belediyesi ayrıca 90 kedi evi, 8 köpek besleme noktası, 3 otomatik yemlik ve 122 kuş evi de yaparak sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmadı.

 ‘YAŞAM HER CANLININ HAKKI’

 İlçede yaşayan hayvanların zorlu hava şartlarında su ve beslenme ihtiyaçlarını gidermek adına titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yaz aylarında sıcak havalarla birlikte fazlasıyla hissedilen susuzluğun diğer canlılar için de büyük bir sıkıntı olduğunu hatırlatarak hemşehrilerimizi kapılarının önüne bir kap su koymaya davet ediyorum” dedi. İlçenin pek çok noktasındaki led ekranlar ve afişler ile vatandaşları duyarlı olmaya çağırarak sokak hayvanlarını da Yıldırım’ın sakini olarak gördüklerini dile getiren Başkan Edebali, “Biz, inşa ettikleri ibadethanelere kuşlar için yuvalar yapan, kış aylarında aç kalan yaban hayvanlarını doyurmak için vakıflar kuran bir kültürün mirasçılarıyız. Bu da bize bir sorumluluk yüklüyor. Dolayısıyla ilçemizde sokak hayvanları sahipsiz değil, onların da sorumluluğu bizim üzerimizde” ifadelerini kullandı.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Çocuk Evlerine BUTTİM’den Jest

Tekstil sektörünün kalbi konumundaki BUTTİM, Sırameşeler Çocuk Evleri’ne ev tekstili…