Home GÜNCEL Küçük Kumla’da sahil temizliği başladı

Küçük Kumla’da sahil temizliği başladı

- Guncellenme Tarihi: 31 Mayıs 2018 11:35
3 min read
Küçük Kumla’da sahil temizliği başladı için yorumlar kapalı
0

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla bir araya gelen Kent Konseyi üyeleri ve gönüllüler, Kumla Halk Plajı’nda sahil temizliği yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü ve Haftası nedeniyle hazırladığı ve birbirinden farklı etkinlikleri içeren 10 günlük ‘Dünya Çevre Günü Etkinlikleri’ isimli program, tüm hızıyla sürüyor. 25 Mayıs-5 Haziran tarihleri arası için planlanan program çerçevesinde yapılan bir dizi faaliyet, çevreye duyarlı birey ve kurumlarla buluşmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinasyonuyla daire başkanlıkları ve belediye iştiraklerinin organize ettiği etkinlikler kapsamında atölye çalışmaları, sahil ve dip temizliği, çevre temalı Karagöz-Hacivat gösterisi, resim sergisi ve doğa yürüyüşü gibi birbirinden farklı ve eğlenceli programlar, Bursalıları çevre konusunda daha hassas hale getiriyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü ve Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikler kapsamında, Küçük Kumla sahilleri de temizlendi. Sahil Hizmetleri Dairesi Başkanlığının organizasyonuyla bir araya gelen Gemlik Kent Konseyi üyeleri, vatandaşlarla birlikte Küçük Kumla Halk Plajı’nda sahil temizliği yaptı. Çevre ve denizlere olan duyarlılığı, saygıyı göstermek ve kıyılardaki kirliliğe dikkat çekerek farkındalık oluşturmak adına gerçekleştirilen etkinlikte, atıklar çevre gönüllülerince toplanarak bertaraf edildi. Kumla halkının büyük ilgi gösterdiği etkinlik ile temizliğin önemi bir kez daha vurgulandı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de Kurban Pazarları Temizlendi

Osmangazi Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla ilçede kurulan kurban satış yerlerini iş …