Anasayfa GÜNCEL Ak Parti Gençlik Kollarından ‘İftara 5 Kala’projesi

Ak Parti Gençlik Kollarından ‘İftara 5 Kala’projesi

2 min read
Ak Parti Gençlik Kollarından ‘İftara 5 Kala’projesi için yorumlar kapalı
492

AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları, her yıl  Ramazan Ayı’nda yaptığı sosyal farkındalık çalışması olan “İftara 5 Kala” etkinliğini bu sene de ilçe Gençlik kolları ile birlikte kapsamlı şekilde başlattı.

Hayata geçirilen proje ile uzun ve yorucu bir günün ardından iftara evlerine yetişmekte zorlanan vatandaşlara trafik ışıklarında ve halkın yoğun olduğu yerlerde iftariyelik dağıtılıyor.

Ramazan Ayı boyunca yolda kalan ve iftarını vaktinde açamayan vatandaşlara hurma ve su ikramında bulunacaklarını belirten AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu.

“Bu etkinliğimizle birlikte iftara yetişemeyen yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza su ve hurma dağıtarak onlarla birebir iletişime geçiyoruz. Bu çalışmayı Peygamber Efendimizin, ‘Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz’ hadisinden yola çıkarak başlattık.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın gençliğinde gençlik Kollarındaki çalışmalarında temelini attığı İnsanlara dokunup dertlerini dinlemek Düsturundan yola çıkarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.  Bu etkinliğimizde emeği geçen İl ve İlçe Gençlik Kolları teşkilatlarımıza teşekkür ediyor, herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum.”

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Nilüfer geleceğin sultanlarını arıyor

Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, yeni sezon altyapı seçmeleri yapacak. 2006-201…