Home GÜNCEL Muharrem İnce’den anket tepkisi

Muharrem İnce’den anket tepkisi

- Guncellenme Tarihi: 21 Mayıs 2018 15:36
12 min read
Muharrem İnce’den anket tepkisi için yorumlar kapalı
0

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Bartın’daki mitingde konuştu. Anketçilere tepki gösteren İnce, “Televizyona anketçilerin bir kısmını ciddiye almayın. Onlar birilerinin sözcüsü. Emin olun ortada araştırma yok. Gel peşime takıl gör araştırmayı” dedi. İnce, CHP’nin milletvekili listesiyle ilgili, “Rahatlıkla sesim bile kısılamıyor bu ülkede. Dedim ki arkadaşlara yiyelim iğneyi. Gidelim meydanlara. Hedef büyük, zaman dar. Milletvekili listeleriyle uğraşacak halimiz yok. Hepsi bizim arkadaşımız fark etmez. Genel merkez yapar listeleri. Cumhurbaşkanı olunca ben bakanların listesini yapacağım. Bunlara takılmayın böyle bir şey yok. Biz bu seçimi alacağız” dedi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Bartın’daki mitingde konuştu.

İnce’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Dün birez sesim kısıldı doktorlar dedi ki sesini biraz dinlendir Tam iptal edecektik baktık ki yandaş medya saldırıyor. Dedim ki arkadaşlara yiyelim iğneyi gidelim. Milletvekili adayları listeleri açıklanıyor. Zaman dar, işimiz çok. O yüzden bunlara takılmayın.

Televizyonlara akşam çıkan anketçileri ciddiye almayın. Onlar birilerinin sözcüsü. Ne araştırması yapıyorsun gel takıl peşime gel peşimden. Biz bu seçimi alacağız. Dün Adana’da muhteşem manzarayı görmenizi isterdim. 100 bin kişi, sonunu göremiyordum. Sesimiz kötü olabilir ama sözüm doğrudur.

TRT 1 var, 13-21 Mayıs’ta Erdoğan’a 1 saat 57 dakika, Muharrem İnce’ye 16 dakika vermiş. Biz TRT payı ödüyoruz, hepimiz ödüyoruz. Ey Erdoğan burada kul hakkı var kul hakkı. Ben TRT’ye hakkımı haram ediyorum.

İlk kez Türkiye’de yıllardır duyduğumu şey, ey milletim kemer sık tasarruf sık vardır. Bu sefer kemer sıkma sırası devlette olacak. Israf ekonomisinden insaf ekonomisine geçeceğiz. O Saray’da yaşamayacağım söz. 14 sene kirada oturdum, 1,5 sene önce evimi aldım. Ben orada oturacağım.

747 trilyon, 3000 koruma, 300 araç 2 milyar dolar Saray’ın maliyeti. Parayı nereden bulacaksın Muharrem İnce? Sen parayı nerden bulduysan ordan bulacağım.

Ak Partili annelere sesleniyorum, eğtemden memlun musunuz? O masanın etrafında Ak Partililer olacak. İYİ Partililer olacak, Demokrat Partililer olacak… Milli eğitim politikasında önce uzlaşacağız. Benim öğrencilerime yazık. 24 Haziran’da üniversite sınavı vardı. Sınava iki ay kala da tarihini değiştirdiler. Hayatta en önemli şey çocuğumuz diyorsunuz da çocuğunuzun eğitimi çok mu önemsiz? FETÖ ile birlikte soruları çaldılar yandaşlara verdiler. Öğretmenlik yaptığım zamanda sınav kağıtlarında isimleri kapatıp adil olayım diye isimlerini okumadan okurdum. 81 milyon Türkiye çocuklarını ücretsiz sınava sokamıyorsa yazıklar olsun.

Size termik santral kuralım mı? (Hayır sesleri) Biz ne yapacağız Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyelini iyi değerlendirirsek bize 100 lazımken 130 üretebiliriz. Her yıl 10 bin gencimizi yurtdışına çıkaracağız. O meydanlarda tezek, pislik diyecek ben gelecek diyeceğim. ”

Dış politikamız ayaküstü, radikal, medyatik açıklamalardan uzak olacak. Kararlı tutarlı bir dış politika. Atatürk’ün yaptığı gibi. Atatürk 1935’lere gelince dünya savaşını görür, doğuda Sadabat Paktı’nı kurar. Batı’da Balkan Paktı’nı kurar. ABD’li büyükelçi Atatürk’e sorar savaşta Yunanistan’dan neden tazminat istemediniz? Barışın getirisi tazminattan daha fazla olduğu için tazminat istemedik der Atatürk. Koca Türkiye cumhuriyeti 4 milyon Suriyeliye bakıyor ama Suriye’de büyükelçisi yok. Ben seçildiğimde oraya büyükelçiyi göndereceğim.

Ey Amerika, ey Rusya.. Dış politika böyle yapılmaz.

Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. Çiftçiye mazot 3 lira olacak. Öğrencilere 1000 lira. Bunu size Türkiye Cumhuriyeti verecek. Öğretlenler ve polisler söz 3600 ek göstergeyi vereceğiz. Polis memurlarına haklarını ödeyeceğiz ve sendikalı olacak. Uzman çavuşlara da verdiğim sözün arkasındayım. Emekliler önce gençlere, gençler ülkeyi kalkındıracak emekliler de rahat yaşayacak.

Tek dartleri benim diyor. Bizim derdimiz sen değilsin. Bizim derdimiz doları indirmek, faizi indirmek. Ben geldiğimde dolar mazot inecekse sen de iniver ne olacak?

Türkiye’de bir tek adam ve yanında ehliyetsiz takım var. Şimdi güçlü lider ve liyakatlı takımı getireceğiz. Ehliyete liyakata bakacağız. Türkiye’yi  barıştıracağız.

Hukuk devleti olduğumuzda ekonomiyi yöneten kişilerde liyakat aradığımızda israf yerine üretimi seçtiğimizde Türkiye’da her şey düzelecek.”

ANKET TEPKİSİ

Televizyona anketçilerin bir kısmını ciddiye almayın. Onlar birilerinin sözcüsü. Emin olun ortada araştırma yok. Gel peşime takıl gör araştırmayı. Gel otobüsümüzde yer var. Bunlara takılmayın, bunlar mahçup olacaklar. Sesim kötü çıkıyor olabilir ama söylediklerim doğrudur.

24 Haziran’da ilk işimiz seçim güvenliğini sağlayacağız. Yabancı yatırımcı Türkiye’ye gelmiyor, neden? Güven duymuyor. Para güvenli bir limanı sever. Bunu kuracağız. Ekonominin başına bizden olursa olsun da ne olursa olsun değil, ehliyetli insanları getireceğiz. Ekonomi ile ilgili kurumları başta Merkez Bankası olmak üzere bağımsız hale getireceğiz. Merkez Bankası Başkanı’nı CHP Genel Merkezi’ne davet etmeyeceğiz.

“KEMER SIKMA SIRASI DEVLETTE”

Bu sefer kemer sıkma sırası devlette olacak. Devlet kemer sıkacak. Millet kemerin son deliğine geldi. Bir israf ekonomisinden insaf ekonomisine geçeceğiz. Cumhurbaşkanı saraylarda yaşamayacak. Orayı üniversite sınavında yüksek puan almış gençlerimize vereceğiz, bilim merkezi yapacağız. Benim evim bana saray gibi geliyor. Devletin işleri için Çankaya Köşkü’nü kullanırım. 2018’in ilk dört ayında örtülü ödeneğe harcanan para 747 milyon. Bu parayla ne yaptın? 2 milyar dolar sarayın maliyeti. Ev yapsak 100 bin ev yaparız. Sen Suriyelilere parayı nereden bulduysan parayı oradan bulacağım. 40 milyar dolarla ev yapsaydık 2 milyon ev yapıyor. AK Parti’ye oy vermiş kadınlarımıza sesleniyorum. En değerli varlığımız nedir evladımız. Eğitimden memnun musunuz? Değilsiniz değil mi? Eğitimde bir uzlaşmaya varmamız lazım. Bir kere değiştireceğiz ama uzlaşarak değiştireceğiz.

Kaynak: www.bursadabugun.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de Kurban Pazarları Temizlendi

Osmangazi Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla ilçede kurulan kurban satış yerlerini iş …