Home GÜNCEL Gemlik’te Ramazan etkinlikleri sürüyor

Gemlik’te Ramazan etkinlikleri sürüyor

- Guncellenme Tarihi: 21 Mayıs 2018 15:07
2 min read
Gemlik’te Ramazan etkinlikleri sürüyor için yorumlar kapalı
0

Gemlik Belediyesi’nin 2018 yılı Ramazan Etkinlikleri Kapsamında “Yetenek Sizden Destek Bizden” Projesi’nin yetenekli tiyatro oyuncuları sahneye çıktı. Büyük beğeni ile izlenen ve Gemliklilerin de yoğun ilgi gösterdiği oyun, yaklaşık bir saat boyunca izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Ardından sahneye çıkan Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı da ilçe halkına coşku dolu bir gece yaşattı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında organize edilen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Seçkin mehter marşlarının yanı sıra, tasavvuf musikisi eserleri ve milli türküleri de başarıyla seslendiren Mehteran Takımı dakikalarca ayakta alkışlandı. Çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile birlikte program sona erdi.

Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu belirten Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Bu günler bizim için birleştirici, bütünleştirici günlerdir. Ramazan ayınız mübarek olsun. Her gününüz böyle sevgiyle muhabbetle geçsin. Amacımız, Mübarek Ramazan ayında vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın ramazan coşkusunu birlikte yaşamalarını sağlamaktır. Düzenlenen etkinlikler gelenek göreneklerimizi anımsattığı için bizden sonraki gelen nesillerde bu etkinliklerle tanışıyorlar” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi’nde Erken Bayramlaşma

Nilüfer Belediyesi çalışanları, 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesindeki son iş gününde …