Home FOTO GALERİ BURSALI OTOMOTİVCİLERDEN AVRUPA’DAKİ OEM’LERE ZİYARET…

BURSALI OTOMOTİVCİLERDEN AVRUPA’DAKİ OEM’LERE ZİYARET…

- Guncellenme Tarihi: 8 Mayıs 2018 10:31
2 min read
BURSALI OTOMOTİVCİLERDEN AVRUPA’DAKİ OEM’LERE ZİYARET… için yorumlar kapalı
0

Bursa OSB Otomotiv Kümesi üyeleri, Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE proje desteği kapsamında Çekya ve Slovakya’da 88 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Bursa OSB Otomotiv Kümesine üye 9 firmadan 12 temsilcinin yanı sıra, Bursa OSB Teknik Hizmetler Müdürü Onur Onurlu ile Proje koordinatörü Zafer Pehlivan’ın yer aldığı Heyet, program kapsamında Çekya’nın en büyük otomotiv üreticisi Skoda Auto, Mlada üretim tesislerini ve Volkswagen’in Slovakya’daki komponent üretim tesisini ziyaret ederek ihtiyaçlar ve eğilimleri hakkında bilgiler aldılar.

Yapılan ziyaretlerin ardından Çekya ve Slovakya’da ayrı ayrı gerçekleşen ikili iş görüşmelerine katılan Bursa OSB Otomotiv kümesi üyeleri yeni işbirliği imkanlarını değerlendirdiler. Bursalı otomotivciler Çekya ve Slovakya’da Volkswagen, Tatra, Jawa, Jaguar, Kia, Porsche gibi OEM yetkilileriyle görüştüler.

Bursa OSB Otomotiv Kümesi üyeleri ayrıca Çekya’da Türkiye’nin Prag Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Abdullah Acar’ı, Slovakya’da da Türkiye’nin BratislavaBüyükelçiliği Ticaret Müşaviri Şahika Sibel Özkaya’yı ziyaret ederek her iki ülkenin yatırım ve ekonomik işbirliği imkanları hakkında bilgiler aldılar.

Çekya ve Slovakya programında memnun olarak Bursa’ya dönen Bursa OSB Otomotiv Kümesi üyeleri, Avrupa pazarına yönelik çalışmalarına devam edeceklerini dile getirdiler.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Büyükşehir’den Yoğun Bayram Mesaisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarım Peyzaj AŞ marifetiyle Kurban Bayramı tatili boyunca baş…