Home GÜNCEL CHP Cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce’yi istiyor

CHP Cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce’yi istiyor

- Guncellenme Tarihi: 3 Mayıs 2018 13:34
3 min read
CHP Cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce’yi istiyor için yorumlar kapalı
0

CHP, Cumhurbaşkanı adayını henüz açıklamadı, kulislerde ise birçok kişinin ismi geçiyor. CHP’nin yaptırdığı son ankette öne çıkan isim ise Muharrem İnce oldu.

 CHP, Cumhurbaşkanı adayını Cuma günü açıklayacak. Kulislerde ise dört ismin adı ön plana çıkıyor. Vatan Gazetesi yazarı Murat Çelik, CHP’nin anketinden çıkan o ismi açıkladı.

İşte Murat Çelik’in o yazısı:

TEK ANKETLİK SORU

Cumhurbaşkanı adayını yarın açıklayacak olan CHP’de son 3 gün Türkiye genelinde yaptırılan anketin sonuçlarını beklemekle geçti. Ankette tek soru vardı: CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak aşağıdaki isimlerden hangisini görmek istersiniz? Bu sorunun altındaki 4 isim ise şunlardı:

ÖNE ÇIKAN DÖRT İSİM VAR ANCAK İNCE AÇIK ARA ÖNDE

” Yılmaz Büyükerşen, Muharrem İnce, İlhan Kesici ve Abdüllatif Şener.” Bir kamuoyu araştırma şirketine Türkiye genelinde tesadüfi denekler üzerinde yaptırılan anketten çıkan sonuçlar dün saat 17 civarında Ankara’ya; CHP Genel Merkezi’ne ulaştı. Genelbaşkan Kılıçdaroğlu’na sunulan anket sonuçlarında Muharrem İnce ismi uzak ara önde gözüküyor. Ankete katılanların yüzde 60’dan fazlası sunulan 4 isimden İnce’yi tercih etti. İkinci sırada İlhan Kesici var. Ankette Kesici’yi tercih edenleri oranı yüzde 20’ye yakın.

 KILIÇDAROĞLU’NUN KARARI BEKLENİYOR

Bu iki ismin ardından üçüncü sırada Büyükerşen ve son sırada ise Abdüllatif Şener var. Ana muhalefet partisinin yaptırdığı kamuoyu yoklamasının sonuçları bunlar. Şimdi beklenen bu anket sonuçları masasında duran Genel başkan Kılıçdaroğlu’nun yarın açıklayacağı karar.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi’nde Erken Bayramlaşma

Nilüfer Belediyesi çalışanları, 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesindeki son iş gününde …