Anasayfa FOTO GALERİ Meclis Afrin için tek yürek

Meclis Afrin için tek yürek

5 min read
Meclis Afrin için tek yürek için yorumlar kapalı
528

Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi, Afrin’deki terör unsurlarına yönelik başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekâtı’na tam destek verdi.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın başkanlığında Şubat ayı toplantısında bir araya gelen meclis üyeleri, ‘Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik ortak bir basın açıklaması yaptı.

Mecliste grupları bulunan AK Parti, CHP ve MHP üyelerinin tamamı tarafından imzalanan basın açıklamasını okuyan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, söz konusu harekatla Türkiye’nin sınırlarında oluşturulmaya çalışılan bir terör koridoruna asla izin vermeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiğini söyledi.

Açıklamada şu sözlere yer verildi: “ Türkiye’nin ulusal güvenliğini korumak amacıyla BM Sözleşmesi’nin 51’inci maddesi çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Suriye’nin Afrin bölgesindeki PKK/PYD-YPG ve DEAŞ hedeflerine yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı tüm kalbimizle destekliyoruz.

Türkiye, maalesef 2011’de Suriye’de başlayan iç savaş koşullarından faydalanarak terör eylemlerini artıran terör örgütlerinin doğrudan hedefinde olmuştur. Suriye kaynaklı terör saldırılarında 2015-2017 yılları arasında 316 sivil vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Son bir yılda ise Suriye sınırından Türkiye’ye 700’den fazla saldırı düzenlenmiştir.

Türkiye, 17. gününe giren bu harekâtla Suriye sınırının yanı başında kurulmak istenen terör koridoruna asla izin vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiş, terörle mücadele kararlılığını göstererek bu mücadelenin önünü kesmeye çalışan aktörlere yönelik de net bir mesaj vermiştir.

Harekâtta görev alan tüm askerimiz, sivillerin zarar görmemesi için faaliyetlerini olağanüstü bir hassasiyetle sürdürmektedir. Buna ek olarak terör örgütlerinin zulmünden kaçarak yerlerinden edilen siviller için Türkiye Cumhuriyeti tüm

kurumlarıyla din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin sahada insani yardım faaliyetlerini sürdürmektedir.

Geçmişte olduğu gibi bugünde gücünü birliğinden alan milletimiz, tek yürek olarak sarsılmaz bir inançla ülkesinin ve Mehmetçiğinin yanındadır.

Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi olarak, Zeytin Dalı Harekatı’nda canlarını hiçe sayarak ülkemizin bekası için mücadele eden kahraman ordumuza yüce Allah’tan muvaffakiyetler diliyoruz.

Şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar temenni ediyoruz.

Yüce Rabbimiz, tüm askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun.

… Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar Benim îman dolu göğsüm gibi serhaddim var… ”

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Fotoğraflarla Sultan Çelebi Mehmed Dönemi

Osmangazi Belediyesi, Sultan Çelebi Mehmed’in vefatının 600’üncü yıldönümü münasebetiyle h…