Anasayfa FOTO GALERİ Satranç Turnuvasında İkinci Etap Sona Erdi

Satranç Turnuvasında İkinci Etap Sona Erdi

3 min read
Satranç Turnuvasında İkinci Etap Sona Erdi için yorumlar kapalı
598

Satrancın Yıldızları Osmangazi’de Buluştu

 

Osmangazi Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Okul Sporları Satranç Takım Turnuvası’nda ikinci etap müsabakaları sona erdi.

 

Osmangazi Belediyesi Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri’nde düzenlenen Okul Sporları Satranç Takım Turnuvası’na küçükler kategorisinde 37 okuldan 344 sporcu, yıldızlar kategorisinde ise 63 okuldan 323 sporcu olmak üzere 130 okuldan toplam 667 sporcu kayıt yaptırdı. 2 gün boyunca devam eden ikinci etap müsabakalarında, kategorilerinde dereceye giren sporcular Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında Bursa’yı temsil etmeye hak kazandı.

 

Turnuvanın küçükler genel kategorisinde Kavram Koleji birinci, Kavram Koleji A Takımı ikinci, Özel Bursa Kültür Okulu üçüncü, Bademli Bahçeşehir Koleji dördüncü olurken, yıldızlar genel kategorisinde birinciliği Özel Çağdaş Öncü Okulları, ikinciliği Bilgi Koleji A Takımı, üçüncülüğü Özel Emine Örnek Okulları, dördüncülüğü ise Şahinkaya Ortaokulu elde etti.

 

Müsabaka sonunda dereceye giren sporculara madalyalarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Okul Sporları Şube Müdürü Mehmet Demirci takdim etti. Güzel bir turnuvaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak sporun tüm branşında tesislerimizin halkımıza hizmet vermesi bizler için oldukça önemli. Satrancın, zeka gelişiminin yanında çocuklarımızın sosyal hayatını da topluma entegre

eden önemli bir rolü var. Turnuvaya katılan tüm öğrenci ve ailelerini kutluyorum’’ dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Yıldırım Belediyesi’nden Hastalara Yardım Eli

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİNCE HASTALARIMIZA VE YAKINLARINA…