Anasayfa FOTO GALERİ 55 YILLIK YÖNETMELİK KYK PERSONELİNİ MAĞDUR EDİYOR…

55 YILLIK YÖNETMELİK KYK PERSONELİNİ MAĞDUR EDİYOR…

5 min read
55 YILLIK YÖNETMELİK KYK PERSONELİNİ MAĞDUR EDİYOR… için yorumlar kapalı
268

BURSA – Eğitim Bir- Sen Bursa 2 No’lu şube yönetimi, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) temsilciliğinin düzenlediği etkinlikte üyeleriyle buluştu.

Kredi Yurtlar Kurumu çalışanlarının sıkıntı ve önerilerinin dile geldiği toplantılarda konuşan Eğitim Bir- Sen Bursa 2 No’lu şube Başkanı Öğr. Grv. İlyas Kaya, sendikal misyon, sendika-bürokrasi ilişkisi, toplu sözleşme kazanımları gibi konularda açıklamalarda bulundu.

“Çalışanlarımız ile bürokrasi ve siyaset arasında adeta bir köprü vazifesi görmekteyiz” diyen Kaya, “Sendikamızı asla bürokrasi ve siyasetin yerine koymadık. Sendika makul talepleri dile getirmekle, siyaset ve bürokraside bu makul talep ve istekleri yerine getirmekle mükelleftir. Haddimizi bilerek ve başımız dik bir şekilde haklının hakkını savunmak bizlerin en önemli şiarıdır” şeklinde konuştu.

2018-2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşme sürecini geride bıraktıklarını da ifade eden Kaya, ”Sorunları yerinde tespit etmek için ilimizde de Eğitim Hizmet Kolu Çalıştayı düzenleyip sizlerden gelen talepleri merkezimize ulaştırarak ve en yüksek sesle dile getirerek takipçisi olduk. Memur Sen’e bağlı tüm hizmet kollarında toplam 258 kazanıma imza atıldı. Memur Sen olarak bugün milletin yanında duran, onların değerleriyle büyüyen ve güçlenen bir sendikal anlayış oluşturduk. Bizim sendikacılığımız hem kitabın gereklerine hem de hayatın gerçeklerine yaslanıyor” dedi.

KYK TALEPLERİ MAKSİMUM DÜZEYDE KARŞILIYOR

Eğitim Bir- Sen Bursa 2 No’lu şube Başkanı Öğr. Grv. İlyas Kaya konuşmasını şöyle dürdürdü: “Bugün Kredi ve Yurtlar Kurumu hepimizin göz nuru olan evlatlarımızı yükseköğrenim amaçlı başka şehirlere gönderdiğimiz ve tabiri caizse ilk defa yuvalardan uzak olarak eğitim öğretim hayatı geçirdikleri zamanlardır. Bizler hem eğitimci hem de birer aile babalarıyız, tüm anne babaların kaygısı evladını güvenir ve okuluna yakın olan yerlerde barınmasını sağlama çabasındadır. Kredi Yurtlar Kurumu bu bağlamda evlatların barınma ve yiyecek ihtiyacını maksimum düzeyde karşılaması talep etmektedir. Bu hizmetin maksimum düzeye çıkmasındaki en temel parçalarından olan siz KYK çalışanlarının çalışma olanak ve özlük hakları iyi bir oranda iyileşme ve tatmin edici düzeye gelmelidir. KYK ve Üniversiteler bir biri ile iş birliği içinde çalışma ortamı gütmeli, aynı kampüs ortamını paylaşan çalışanlar ortalama,  yemek ve servis imkanlarında ortaklaşa adımlar atabilir ve sorunlara ortak bir gözle bakabilme kabiliyeti geliştirebilirler. Tüm yapılan bu hizmet ve olanakların ortak kullanım hale gelmesi geleceğimizin bizlere umut olan evlatlarımız içindir.”

Programa, Uludağ Kız Yurdu, Halime Hatun Kız Yurdu, Malhun Hatun Kız Yurdu, Nilüfer Hatun Kız Yurdu, Emirsultan Erkek Yurdu, Mehmet Zaid Kodku  Erkek Yurdu  ve İl Müdürlüklerinde görevli üyeler katıldı.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Narkotikten uyuşturucu operasyonu: 6 gözaltı

Bursa narkotik polisi, zehir tacirlerine operasyon yaptı. 6 kişi gözaltına alındı. Bursa N…