Home EĞİTİM Osmangazi’den Eğitime Dev Hizmet

Osmangazi’den Eğitime Dev Hizmet

4 min read
Osmangazi’den Eğitime Dev Hizmet için yorumlar kapalı
0
998
  • Osmangazi’de Okullar Yeni Öğretim Yılına Hazır
  • Osmangazi’den Eğitime Yüzde Yüz Destek
  • Dündar, “Eğitim Harcamalarımız Geleceğe Yönelik Birer Yatırımdır”

Osmangazi Belediyesi, okulların tatil olmasıyla birlikte okulların ihtiyaç durumuna göre yenileme çalışmalarını tamamladı. Yaz boyunca çeşitli alanlarda desteklenen okullar, yeni eğitim ve öğretim yılına hazır olarak öğrencilerini bekliyor.

Yıl içinde ve özellikle yaz dönemlerinde okulların eksikliklerine destek olduklarını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bu yıl da her yaz tatilinde olduğu gibi öğrenciler dinlenirken, bizler, ihtiyaç sahibi okullarımızda yoğun bir çalışma yaptık. Yaz boyunca 30 okulumuzun boya badana, dersliklerin ve tuvaletlerin yenilenmesi, okul çevrelerinin düzenlenmesi, oyun ve spor alanları oluşturulması gibi birçok ihtiyacı karşıladık” dedi.

Dündar, “Eğitime Yatırım Geleceğe Yatırım”

Başkan Dündar, yapılan eğitim harcamalarını geleceğe yönelik birer yatırım olarak kabul ettiklerini belirterek, “Çocuklarımızın sağlıklı ortamlarda yetişmesi için bizler hükümetimiz, ailelerimiz ve eğitimcilerimiz ile birlikte büyük bir seferberlik içerisindeyiz. Hükümetimizin eğitim ile ilgili dev projeleri hayata geçirirken, Osmangazi Belediyesi olarak en iyi eğitim alt yapısı ile okullarımıza yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Eğitim harcamalarımızı geleceğe yönelik birer yatırım olarak kabul ediyor, belediye bütçemizden her yıl 5 milyon TL kaynak ayırıyoruz. Okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirirken, diğer yandan daha modern ortamlarda eğitimin yapılabilmesi için yeni okullar yapıyoruz” diye konuştu.

Dündar, geçtiğimiz yıl hizmete giren Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük okulu ‘Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’ ve ‘Osmangazi Belediyesi Hacı Akkadın Tarman İlkokulu ve Ortaokulu’ ile ‘Tarık Çevikel Anaokulu’nun Osmangazi Belediyesi olarak hayata geçirilen örnek birer eğitim projesi olarak geleceğe ışık tuttuğunu söyledi. Başkan Dündar, “Araştıran, sorgulayan, geleceğin dünyasında söz sahibi olan birer fert olarak yetişmeniz için ‘Bilgi Evleri’ projesini oluşturduk. Okul dışı zamanlarını değerlendirecekleri, bilgi ve becerilerini geliştirecekleri Demirkapı ve Mehmet Akif Bilgi Evleri’nin yanı sıra Hüdavendigar, Emek, Demirtaş Bilgi Evleri de çok yakında hizmete açılacak” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Özel öğrenciler podyumun tozunu attırdı

Engelsiz ve atıksız yaşam defilesi renkli görüntülere sahne oldu Mustafakemalpaşa Belediye…