Home EĞİTİM BUSMEK’TE 2017-2018 EĞİTİM DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLADI

BUSMEK’TE 2017-2018 EĞİTİM DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLADI

8 min read
BUSMEK’TE 2017-2018 EĞİTİM DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLADI için yorumlar kapalı
0
1,024

12 yıldır binlerce kişiye ücretsiz sanat ve meslek eğitimi veren BUSMEK’te  heyecanla beklenen yeni eğitim dönemi kayıtları başladı. BUSMEK, 2017-2018 eğitim döneminde 395 grupta 250 branşla nitelikli eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Kurslara belediye.bursa.bel.tr/online adresinden online ön kayıt olunabileceği gibi aynı zamanda BUSMEK kurs merkezlerinden de kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca android tabanlı cep telefonlarından “BUSMEK” uygulamasını indirebilirsiniz. IOS uygulamamız ise çok yakında App Store’da.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Kurs merkezlerimize kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adaylarımız belediye.bursa.bel.tr/online adresindeki linkini tıklayarak başvuru yapabilirler. Ön kayıt için kursiyer TC KİMLİK NUMARASINI girerek, ilgili tüm seçenekleri hatasız ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Bilgileri hatalı olan kursiyerlerin kayıtları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca Merinos Yönetim Merkezinden veya 0(224) 254 30 30 numaralı telefon ile eğitimler ve başvurular hakkında bilgi alınabilir.

   2006 yılından bu yana çağın gerektirdiği şekilde eğitim veren BUSMEK 2017-2018 eğitim döneminde artık mobil uygulamalarla cep telefonları ve tablet bilgisayarlarda yer alıyor.

Şuan Google Play’dan ücretsiz indirilebilen ve çok yakında App Store da yer alacak olan uygulamamızdan her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşılabilecek. Sitemizde yayınlanan pek çok içerik; online başvuru, yeni haberler, duyurular ve branş rehberi gibi BUSMEK hakkında bütün yenilikler mobil uygulamalarda sizi bekliyor.

 

BAŞVURU YAPARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

Bir eğitim dönemi içerisinde en fazla 3 kursa gitme şansınız bulunmaktadır. Fakat yalnız iki branşa aynı anda gidebilirsiniz. İki branştan biri bittiği takdirde üçüncüye başvurabilirsiniz. Ayrıca 2 ve 3. başvurular BUSMEK Merinos Yönetim Merkezi Öğrenci İşleri personeli ya da kaydınızın bulunduğu kurs merkezi tarafından yapılmaktadır.

Üçüncü Başvurunuzu; başvuru yaptığınız kursun, bitiş tarihinden sonra başlayacak olan kursa yapabilirsiniz. (Örneğin; “İngilizce A1”

kursuna başlayan bir kursiyer, devam eden kursunun bitiş tarihinden sonra başlayacak olan başka bir kursa da başvuru yapabilir.)

Başvuru yaparken dersin başlangıç bitiş tarihine dikkat ediniz. Her başvurunuzu kursların başlangıç ve bitiş tarihleri çakışmayacak şekilde yapmalısınız.

Kayıt esnasında tercih yaparken yaş ve cinsiyet durumunuza göre sistem otomatik olarak sizi yönlendirecektir.

Başvuru sıralamanız uygun olduğunda branş öğretmeni ile başvurunuzla ilgili ön görüşme için cep telefonunuza SMS gönderilecektir. SMS gönderildiği halde mesajda yer alan ön görüşme tarih ve saatinde ön görüşmeye katılmadığınızda kaydınız iptal edilecektir.

YENİ DÖNEM BAŞLANGICI 2 EKİM’DE

Kurs idarecileri eğitim hazırlıklarını tamamlayarak alanında uzman usta öğreticilerimiz ile birlikte kurslar EKİM ayının başında faaliyete geçecektir. BUSMEK eğitimleri ve yeni açılacak olan kurslar hakkında bilgi edinmek isteyenler resmi web sitemizden bilgi sahibi olabileceklerdir.

 

 

Herkesin kişisel gelişimine uygun branş bulabileceği BUSMEK’te eğitimlerin grup ve saatleri;

Grup     Saatleri

Hafta içi   Sabah               09:00 –   12:00

Hafta içi   Öğlen               13:00 –   16:00

Hafta içi   Akşam             18:00 –   21:00

Hafta sonu   Sabah         09:00 –   12:00

Hafta sonu   Öğlen         13:00 –   16:00

Hafta içi tam gün            09:00 –   16:00

KESİN KAYITLAR NE ZAMAN ve NASIL?

Grupları oluşan branşlara 25 Eylül’den itibaren kesin kayıt listeleri oluşturulacaktır.

Kurslarımıza ONLİNE BAŞVURU yaptıran kursiyerleri,  sistem otomatik olarak sıralar. Sırası gelen kursiyere mesaj gönderilerek kurs merkezlerine ön görüşme için çağırılır. Telefonunuza gelen kısa mesajın ardından kimlik fotokopisiyle birlikte kayıt yaptırdığınız kurs merkezine gelip kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.

KAYITLARDAKİ İPTAL VE DEĞİŞİKLİKLER

Kayıt olduğunuz branş veya grupları iptal etmek ya da bilgileri değiştirmek için Merinos Yönetim Merkezi ile irtibata geçmeniz gereklidir.

İstihdama yönelik mesleki teknik eğitimlerin yanı sıra, el sanatları, geleneksel Türk-İslam sanatları, bilgisayar teknolojileri, yabancı dil, kişisel gelişim gibi birçok farklı branşta eğitimler veren BUSMEK 2 Ekim’de kapısını kursiyerlere açacaktır. Kontenjanı dolan bazı branşlarda (kurs bitiş tarihine göre) yeni gruplar açılacaktır. Yeni kayıtlardan haberdar olmak için duyuruları takip edebilirsiniz.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Özel öğrenciler podyumun tozunu attırdı

Engelsiz ve atıksız yaşam defilesi renkli görüntülere sahne oldu Mustafakemalpaşa Belediye…