Home FOTO GALERİ BU ÜLKEDE KARDEŞLİĞİN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

BU ÜLKEDE KARDEŞLİĞİN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

4 min read
BU ÜLKEDE KARDEŞLİĞİN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ için yorumlar kapalı
0
521

İçişleri E. Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala bir dizi programa katılmak üzere geldiği Bursa’da geçtiğimiz günlerde Bingöl ve İstanbul’da yaşanan hain saldırılarda yaşamını yitiren Bursalı şehitler Hüseyin Gençer ve Sinan Acar’ın ailelerini ziyaret ederek baş sağlığı ve sabırlar diledi.

Efkan Ala ilk olarak Bingöl’ün Genç İlçesi Yeniyazı Bölgesi’nde sürdürülen operasyon sırasında girilen çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Gençer’in İnegöl İlçesi Kurşunlu Mahallesi’nde ikamet eden ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi. Ala, daha sonra yine geçtiğimiz günlerde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan hain saldırıda şehit düşen polis memuru Sinan Acar’ın ailesini  ikamet ettikleri Hüdavendigar Mahallesi’nde ziyaret ederek acılarını paylaştı.

Ala’ya ziyaretlerinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Davut Gürkan, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’da eşlik etti. Ziyaretleri sırasında aile üyelerinin tek tek hatırlarını soran Ala, “Acınız acımız, gururunuz, gururumuzdur” dedi. Türkiye’yi parçalayarak güçsüzleştirmeye çalışan iç ve dış mihrakların son çırpınışlarını yaşadıklarını belirten Ala, son yıllarda gerçekleştirilen operasyonlarla kırk yıldan fazladır mücadele edilen PKK’ya, uzantılarına ve dış kaynaklı diğer terör örgütlerine ağır darbeler vurulduğunu söyledi.

Ala, giderek güçlenen, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke haline gelen Türkiye’nin bu gidişine dur demek isteyen mihrakların çabalarının sonuç vermeyeceğinin altını çizerek, “Başaramayacaklar, bu ülkede yüzlerce yıldır hüküm süren kardeşlik ve huzuru bozamayacaklar. Buna ne hükümetimiz ne devletimiz ne de Hüseyin kardeşimiz, Sinan kardeşimiz gibi bayrağı için, ülkesi için şehitlik mertebesine yükselmeyi seve seve kabul eden milletimiz izin verecektir.Bu kardeşlerimiz, daha öncesizin çocuklarınızdı, bundan sonra bu vatanın evlatlarıdır. Emanetleri emanetimizdir, sahip çıkacağız. Önce Allah’ın izni sonra da durmaksızın süren çabalarımızla bu belayı başımızdan hep birlikte def edeceğiz. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

BALKANTÜRKSİAD İŞ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ERDEM BALKANTÜRKSİAD ÜYELERİYLE BULUŞTU Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları …