Home GÜNCEL Topuklu Kramponlar bu kez de engelleri aşmak için sahada !

Topuklu Kramponlar bu kez de engelleri aşmak için sahada !

6 min read
Topuklu Kramponlar bu kez de engelleri aşmak için sahada ! için yorumlar kapalı
0
1,045

Bursa’da, daha önce kanser hastası 3 çocuklu bir anneye yardım sağlamak amacıyla “Topuklu kramponlar sahaya iniyor” projesi çerçevesinde maç organize eden basın mensubu kadınlar, bu kez de engellilere yardım amaçlı dayanışma maçı düzenliyor.

Semra Teke ve Sibel Kavçin’in ortak düzenlediği proje kapsamında 1’i hakem 21 kadın, Orhaneli ilçesinde maçın oynanacağı halı sahada bir araya gelerek antrenman yaptı. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve ilçe sakinlerinin de izlediği antrenmana, her iki takımın oyuncuları bölgeye özgü şalvarlarla çıktı.

Kadınlar, 5 Ağustos cumartesi akşamı yapılacak karşılaşma öncesinde antrenman olarak çift kale maç yaptı. Maç sırasında her iki takım oyuncularının sahadaki mücadelesi izleyicilerden alkış aldı.

Projeyi hazırlayan iş kadını Semra Teke, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Topuklu kramponlar” grubu olarak sosyal sorumluluk projesi için yeniden bir araya geldiklerini belirtti. Daha önce kanser hastası bir anneye yardım için gerçekleştirdikleri projeyi bu kez Orhaneli ilçesindeki engelliler için uygulayacaklarını anlatan Teke, “Orhaneli’de Belediye Başkanımız ile engelliler için atölye kurma çabamız var. İnşallah herkesten destek bekliyoruz. Onların yanında olmaya çalışacağız. Destek verenlere şimdiden çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Proje ortaklarından Sibel Kavçin ise daha önce gerçekleştirdikleri etkinliğin büyük ilgi gördüğünü vurgulayarak şöyle konuştu: “Şimdi aynı desteği dağ ilçemiz olan Orhaneli için istiyoruz. Burada engelliler için atölye kurulursa çok mutlu olacağız. Destek vermek isteyen her kesimden her insanı cumartesi akşamı Orhaneli’ye bekliyoruz. Burada Orhanelili dostlarımızla şalvarlarımızı giyerek sahaya çıkacağız.”

Hedef engelli bireyler için marangoz ve seracılık atölyesi kurmak

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ise ilçedeki engellilere yönelik düzenledikleri bir projenin önceki gün sona erdiğini aktardı.Proje bitiminde engellilerin çok üzüldüğünü ve projenin devamının sağlamasını istediklerini ifade eden Tatlıoğlu, şunları söyledi: “Hepsi bana gelerek ‘Burada kendimizi bulduk, güzel arkadaşlıklar oluşturduk.’ dediler. Ben de konuyu Semra ve Sibel Hanım’a açtım. Onlar ‘Topuklu kramponlar olarak biz destek verelim.’ dediler. Buraya engelli vatandaşlarımız için 2 küçük atölye kurmak için harekete geçtik. Bursalı kadınlarımız ile Orhanelili kadınlarımız maçta karşılaşacak. Her takım oyuncuları da buraya özgü kıyafetlerle sahada mücadele verecek. Elde edilecek gelirle de bir marangoz bir de seracılık atölyesi açmayı planlıyoruz.”

Tatlıoğlu, kuracakları atölyelerde engellilerin ürettiklerini satarak para kazanabileceklerine işaret ederek projeye destek istedi.

“Futbolu severek oynuyoruz”

Maçta, “Topuklu kramponlar” takımında forma giyecek gazeteci Hayriye Turgut, ekip olarak sosyal sorumluluk projesi içinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

Sahada eğlenirken topluma da katkı yapmaya çalıştıklarını dile getiren Turgut, “Çevremize bir katkısı olacağı için futbolu severek oynuyoruz. Umarım proje hedefine ulaşır ve Orhaneli’ye engelliler adına atölye kurulur.” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

BALKANTÜRKSİAD İŞ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ERDEM BALKANTÜRKSİAD ÜYELERİYLE BULUŞTU Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları …