Home EKONOMİ ESNEK FATURA UYGULAMASI, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ %20 ARTTIRDI

ESNEK FATURA UYGULAMASI, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ %20 ARTTIRDI

5 min read
ESNEK FATURA UYGULAMASI, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ %20 ARTTIRDI için yorumlar kapalı
0
514

LİMAK ULUDAĞ ELEKTRİK MÜŞTERİ MEMNUNİYET PROJELERİ İLE BORÇTAN KESİM SAYISI %20 AZALDI

2017 yılını müşteri memnuniyeti yılı ilan eden Limak Uludağ Elektrik, geliştirdiği yenilikçi projeleriyle borçtan enerji kesme oranını geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 20 azalttı.

Enerji sektörünün öncü firması Limak Uludağ Elektrik; 2017 yılında hayata geçirdiği Esnek Fatura uygulaması ile müşteri memnuniyetini arttırıyor. Müşterilerden gelen talepleri titizlikle değerlendirdiklerini ifade eden Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac; Türkiye’de enerji sektöründe bir ilk olan Esnek Fatura uygulamasıyla geçen seneye oranla ihbar gönderim adedi ve borçtan dolayı enerji kesim sayısının yüzde 20 azaldığını vurguladı.

Ali Erman Aytac; konuyla ilgili şunları söyledi. “Esnek Fatura uygulaması ile müşterilerimiz faturalarının son ödeme tarihlerini kendileri belirleyebiliyorlar. Fatura son ödeme tarihleri mevzuata göre sayacın okunduğu güne 10 gün ilave edilerek tespit edildiği için memur, emekli veya diğer ücretli çalışanların maaş ödeme tarihlerine denk gelemeyebiliyordu. Esnek fatura ile tüm mesken müşterilerimiz fatura son ödeme tarihlerini kendileri belirleyebiliyor ve geç ödeme kaynaklı olarak yansıyan gecikme zammı, elektriğin kesilmesi gibi sıkıntılar bu uygulamamız sayesinde otomatik olarak ortadan kalkmış oldu.

Ayarlanabilir Fatura Alt Limiti

Müşterilerinin fatura alt limitlerini belirleyebileceklerine dikkat çeken Ali Erman Aytac; “Özellikle evlerini yazlık ya da kışlık olarak kullanan müşterilerimiz; fatura alt limiti uygulamasını tercih ediyorlar. Çünkü belirli dönemlerde evlerde bulunmadıklarında buzdolabı, derin dondurucu gibi beyaz eşyaların tüketimi nedeniyle düşük de olsa faturalar oluşabiliyor. Bunları takip ve ödeme zor olabiliyor. Ayarlanabilir Fatura Alt Limiti ile özellikle yazlık ve kışlık evleri olan müşterilerimizin küçük faturalar sebebiyle yaşadığı sıkıntılar ortadan kalkıyor” dedi.
Düzenli Fatura Ödeyene Ayrıcalık
Müşterilerini ödeme alışkanlıklarına göre segmente ettiklerini ve elektrik faturalarını düzenli olarak ödeyen müşterilerine ayrıcalık tanıdıklarını vurgulayan Aytac; “Faturasını düzenli olarak ödeyen müşterilerimiz, unutma, otomatik ödeme talimatında yaşanan sorunlar, hesapta para olmama gibi nedenlerle fatura ödemesini geciktirseler dahi elektriği kesilmiyor ve kesme –bağlama ücreti alınmıyor. Faturasının son ödeme tarihi geçtiğinde bu durum müşteriye otomatik arama, SMS ile hatırlatılıyor. Müşterilerimiz fatura ödemelerini düzenli yapmaya devam ettiği müddetçe uygulamadan faydalanmaya devam edebiliyor” ifadelerini kullandı.
Uygulamadan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki tüm konut müşterileri ile elektriğini Limak Uludağ Elektrik’ten alan diğer şehirlerdeki konut grubundaki serbest tüketiciler yararlanabiliyor.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de ‘Üzüm’ Vakti

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Karabalçık Üzüm Festivali’ birb…