Home FOTO GALERİ Yeşilova Holding’den yeni yatırım: CANSAN Teknik

Yeşilova Holding’den yeni yatırım: CANSAN Teknik

5 min read
Yeşilova Holding’den yeni yatırım: CANSAN Teknik için yorumlar kapalı
0
2,293
  • Yeşilova Holding “Raylı sistemlerde ben de varım” dedi
  • Metro vagonlarının tavanı Bursa’da üretiliyor

 

Yeşilova Holding 42 yıl süren sanayi yolcuğunu yeni yatırımı Cansan Teknik ile taçlandırdı. Günümüzün önemli sektörlerinden birisi olan raylı sistemler pazarına giriş yapan Yeşilova Holding, yeni yatırımının açılışını geçtiğimiz günlerde Kayapa Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdi.

 

Yeşilova Holding’den yapılan açıklamaya göre “başlangıçta holdingin lokomotif şirketi kabul edilen CANSAN Alüminyum A.Ş. içerisinde bir departman olarak faaliyete başlayan ve zaman içerisinde gelişen talep ve artan üretim hacmi sonucunda ortaya çıkan CANSAN TEKNİK, Yeşilova Holding’in hızlı şekil alabilme kabiliyetinin bir sonucu olarak bugün istihdama katkı sağlayacak ayrı bir üretim tesisi olarak faaliyete geçmiştir” denildi.

 

Törende konuşan Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova yaptığı değerlendirmede “Günümüzün önde gelen sektörlerinden birisi olan raylı sistemler üretiminde yüzde 80 oranında alüminyum kullanıldığını keşfettiklerini belirterek, bu keşif sonrasında yaklaşık iki yıl önce yeni bir alana adım attıklarını” ifade etti. Sektörü araştırırken, sektörün

lider firmalarını taradıklarını ve bu işi yaparken partner olarak kim ile hareket edebileceklerini sorguladıkları süreçte sektörün önde gelen firmaları ile çalışmalara başladıklarını kaydetti.

 

Konuşmasında, trenler ve raylı sistem vagonları için tavan modül sistemleri ve raf modülü sistemleri üretimi gerçekleştiren Cansan Teknik’in 5746 sayılı kanun çerçevesinde bakanlıkça onaylı Ar-ge Merkezlerinden birisi olan Yeşilova Holding Ar-Ge Merkezi çalışmalarının bir sonucu olduğunu belirten Ali İhsan Yeşilova; yerli üretime, katma değer üretmeye ve ihracat yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Süreci paylaşan Yeşilova, “Tren ve raylı sistemler sektörü Cumhuriyet’tin ilk yıllarından sonra çok ihmal edildi. 5-10 yıl öncesine kadar hiçbir yatırım yapılmadı, ama son 10 yılda dünyadaki gelişmeler ve hükümetimizin teşvikleri ile önemli yatırımlar yapılmaya başlandı. Ülkemizde gerek şehir içi gerekse şehirlerarası ulaşımda raylı sistemlerin kullanım oranında ciddi bir artış yaşandı. Türkiye’deki bu gelişmeleri dünyada sektörün öncüleri de takip etmeye ve Türkiye’ye gelip konuşlanmaya başladılar. Biz de bu gelişmelere kayıtsız kalamazdık. Diğerlerinde olduğu gibi zamanı geldi ve raylı sistemleri de yeni bir organizasyon haline getirmek için yeni bir fabrika ile bir kez daha yola çıktı. Cansan Teknik işte böyle doğdu” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de ‘Üzüm’ Vakti

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Karabalçık Üzüm Festivali’ birb…