Home FOTO GALERİ CEYLAN’DAN İKİ BİRİNCİLİK

CEYLAN’DAN İKİ BİRİNCİLİK

2 min read
CEYLAN’DAN İKİ BİRİNCİLİK için yorumlar kapalı
0
793

Bursa Valiliği, Protokol Müdürlüğü görevini yürüten Umut Ceylan, ortaokul çağlarında başladığı atletizm sporundan bir türlü kopamadı. 8-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında İzmir’de yapılan Türkiye Master Atletler Pist Şampiyonası 200 metre ve 800 metre yarışlarının her ikisinde de bitiş ipini göğüsleyerek Türkiye birincisi oldu. Uzun yıllardır kısa mesafe koşusu ile ilgilenen Ceylan, İzmir’den Bursa’ya çifte birincilik ile döndü.

Çok sayıda sporcunun arasından sıyrılan Ceylan, M40 kategorisinde, 200 metre ve 400 metrede birincilik madalyalarını sahibi oldu.

Ceylan, “Sporun hangi dalı olursa olsun her insanın mutlaka bir spor dalıyla ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Özellikle günümüzde çocuklarımızı mutlaka spora yönlendirerek onların hem ruh hem de beden sağlıklarına katkıda bulunmamız çok önemli.

Hepimizin çok iyi bildiği gibi spor iyi bir fiziksel görünüş sağlamakla kalmaz aynı zamanda yeni insanlarla karşılaşmamıza, yeni arkadaşlar edinmemize yardımcı olur.

Kendimize olan güven duygumuzu arttırır. Fiziksel zindeliğimizi geliştirerek, hayata daha pozitif olarak bakmamızı sağlar” dedi.

Birincilik madalyalarının sahibi Umut Ceylan, kendisinden desteklerini esirgemeyen Bursa Valisi İzzettin Küçük’e teşekkür etti.

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de ‘Üzüm’ Vakti

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Karabalçık Üzüm Festivali’ birb…