Home FOTO GALERİ Tuluyhan Uğurlu’dan Dündar’a Ziyaret

Tuluyhan Uğurlu’dan Dündar’a Ziyaret

3 min read
Tuluyhan Uğurlu’dan Dündar’a Ziyaret için yorumlar kapalı
0
650

Dündar: “Tüm Vatandaşlarımızı Demokrasi Meydanı’na Bekliyoruz”

 

 

Osmangazi Belediyesi tarafından tamamen yenilenen 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, hain darbe girişiminin yıl dönümü olan Cumartesi günü (yarın) çeşitli etkinliklerle açılacak. Açılış töreninde konser verecek olan ünlü besteci ve piyanist Tuluyhan Uğurlu, tüm Bursalıları Demokrasi Meydanı’na davet etti.

 

Konser öncesi Ördekli Kültür Merkezi’nde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret eden sanatçı Tuluyhan Uğurlu, Bursalılar ile anlamlı bir günde buluşacağı için heyecanlı olduğunu söyledi. Uğurlu, “Şehitlerimizin ruhunu şad etmek için Bursa’dayım. Bursa Mehter Takımı ile birlikte 15 Temmuz şehitleri için bestelediğim eseri seslendireceğiz. Mehter Takımı ve piyano eşliğinde konser vereceğiz. Bütün Bursalıları 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na bekliyoruz” dedi.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da hain darbe girişimi gecesinden itibaren 27 gün nöbet tuttuklarını hatırlatarak, “Nöbetlerin bitmesinin ardından meydan düzenlemesi ile Fevzi Çakmak Caddesi’nin zemin iyileştirmesi ve altyapı bakımlarını yaptık. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı tamamen yenilendi. Bu meydanımız için güzel bir açılış töreni düzenleyeceğiz. Açılışla birlikte tüm Bursalıların buluştuğu güzel bir anma etkinliği olacak. Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizler de sabaha kadar nöbet tutarak, geçen yıl yapılan hain darbe girişiminin unutulmaması noktasında vatandaşlarla birlikte olacağız. Kur’an-ı kerim tilaveti, 15 Temmuz şehitleri adına demokrasi marşını yazan Tuluyhan Uğurlu konseri ve çeşitli etkinlikler olacak. Yenilenen meydanımız ve Demokrasi Bayramı hayırlı olsun” diye konuştu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de ‘Üzüm’ Vakti

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Karabalçık Üzüm Festivali’ birb…