Anasayfa FOTO GALERİ ŞÜHEDAYA BORCUMUZU ASLA ÖDEYEMEYİZ

ŞÜHEDAYA BORCUMUZU ASLA ÖDEYEMEYİZ

5 min read
ŞÜHEDAYA BORCUMUZU ASLA ÖDEYEMEYİZ için yorumlar kapalı
443

Bursa Valisi İzzettin Küçük 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Yakınları ile Merinos AKKM’de düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Şehit Yakınları ve Gaziler onuruna düzenlenen akşam yemeğine Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün yanı sıra Şehit Aileleri, Gaziler, Gazi Aileleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Faik Yıldırım ve Bursa Protokolü katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, protokol konuşmaları öncesinde okunan “Diriliş Salası”, programa katılan konukları 15 Temmuz gecesine götürdü.

Gecede konuşan Vali İzzettin Küçük:” Sizlerle her buluşmamız bizlere mutluluk ve onur veriyor. Yüreğimizde her daim sizlerle beraber olmak vardır. Bizleri büyük bir uçurumun kenarından alıp çeken gece karanlığında büyük bir çukurun kenarından alıp çeken şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize hürmetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. O karanlık ve sinsi gecede eğer başta 249 Şehidimiz 2000’i aşan Gazimiz olmasaydı şu anda bilin ki biz burada temiz sofralar etrafında bir arada olamazdık.  Değerli hemşerilerim bu teşebbüsün Ülkemizi ele geçirebilmesi mümkün değildi. Yapabileceği en fazla şey iç çatışma ve savaş ortamı yaratmaktı. Amaçları Türkiye’yi Irak ve Suriyelileştirmekti. İç savaşın fitilini eğer ateşleyebilselerdi ki daha önce görev yaptığım Şanlıurfa’dan biliyorum, Kobani’de 4000’e yakın silahlı militan bekliyordu. Deaş militanları Kilis ve Hatay tarafından Ülkemize sızacaklardı. İç savaş başlasaydı o ateşi büyütmeleri çok kolay olacaktı. Bunları o Aziz Şehitlerimize neler borçlu olduğumuzu ifade etmek için söylüyorum. İman ve Vatan uğruna şahadet şerbetini içen, Malazgirt’te, Çanakkale’de,  Kurtuluş Savaşında, Kore’de, Irak’ta, Kıbrıs’ta, Suriye’de, Ülkemizde terörle mücadelede ve 15 Temmuz’daki bütün şehitlerimiz bizim için aynıdır. Çok değerli, kıymetli ve başımızın tacıdır. Şehit yakınları bizim en kıymetli emanetimizdir. Onun için sık sık sizlerle beraber olmaya gayret ediyoruz.  Gazilerimiz gururumuzdur baş tacımızdır. Sözü ne kadar sarf edersem sarf edeyim ben şehitlerimize ve gazilerimize teşekkürümü ifade etmekten acizim. Buna hiçbir kelimenin hiçbir lügatın takati yetmez bizimkisi sadece gayrettir. Teşekkür gayretimizi göstermeye çalışıyoruz.“ifadelerini kullandı.

Program sonunda Şehit Aileleri ve Gaziler ile sohbet eden Vali İzzettin Küçük “15 Temmuz” konulu fotoğraf sergisini inceledi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Başkan Aktaş 6,7 ile sallandı

Bursa’da deprem farkındalığı oluşturmak için kurulan simülasyon tırında 6,7’lik Van deprem…