Home FOTO GALERİ 15 TEMMUZ BİR ŞEHADET ŞÖLENİDİR!

15 TEMMUZ BİR ŞEHADET ŞÖLENİDİR!

12 min read
15 TEMMUZ BİR ŞEHADET ŞÖLENİDİR! için yorumlar kapalı
0
511

15 TEMMUZ BİR DİRİLİŞ GECESİDİR!

–       MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ

 

BURSA- 15 Temmuz hain darbe girişiminin seneyi devriyesinde 249 şehidin resimlerinin olduğu önlüklerle Bursa’da yürüyüş gerçekleştiren Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği, darbeyi kınayarak şehitleri andı.

 

Hain darbe girişimini ve şehitleri unutmayan Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği, tüm sendika üyelerinin ve vatandaşların katılımıyla Gökdere Meydanı’ndan Şehreküstü’ndeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na yürüyüş düzenledi. Üzerlerinde 15 Temmuz şehitlerinin resimlerinin olduğu önlükleri giyen binlerce sendika üyesi; yürüyüşte ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘meydanları fethettik darbeyi def ettik’ sloganları ve tekbirlerle darbeyi protesto etti. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sırayla 249 şehidin ismi ve Kuran-ı Kerim tilaveti okunarak şehitler için dualar edildi.

 

“15 TEMMUZ BİZE İHANETİ VE DİRENİŞİ HATIRLATTI”

15 Temmuz’un kendilerine iki şeyin hatırlattığını dikkat çeken Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, “Birincisi; FETÖ’cü ihanet. İkincisi; kahramanca direniş, vatana sadakat, şehadet ve yeniden diriliş. İhaneti de sadakati de unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çünkü gaflete uyuyan ihanete uyanır” dedi. Sendika olarak 15 Temmuz girişimini darbenin yanında bir işgal girişimi olarak değerlendirdiklerini, bu işgali de milletin engellediğinin altını çizen Numan Şeker, “Hain darbe ve işgal girişiminde 8 binden fazla askeri personel, 35 uçak, 37 helikopter, 74 tank, 246 zırhlı araç, 3 askeri gemi ve 4 bine yakın silah bu millete karşı kullanıldı. Meclis, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Özel Harekât Daire Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT saldırıya uğradı. Genelkurmay, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, TRT ve onlarca kurum işgal edildi. Onlarca kurumun işgalini ise millet engelledi. Darbe girişimi sonucu 250 kahraman kardeşimiz şehit, 2 bin 193 kardeşimiz de gazi oldu” dedi.

 

“DARBEYİ ÖNLEYEN ŞEHİTLERİMİZE VE GAZİLERİMİZE BİR VATAN BORÇLUYUZ”

Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen belli kesimlerin hala 15 Temmuz ihanetinin boyutunun idrakinde olamadıklarını gördüklerini belirten Numan Şeker, “Darbe başarılı olsaydı 16 Temmuz sabahı nasıl bir felakete uyanacaklarının farkında değiller. Darbe başarılı olsaydı Eski Türkiye’nin FETÖ’cü modifikasyonuna uyanacaktık. Darbe geçekleşseydi Türkiye bu darbenin arkasındaki üst aklın oyuncağı haline gelecek, ekonomik olarak da bir sömürü ve yağma ülkesine dönüşecekti. 13 yılda dişimizle tırnağımızla elde ettiğimiz haklarımız elimizden alınacaktı. Darbe girişimi başarılı olsaydı, muhacirler sığınacak bir yurt bulamayacak, mazlumlar kendilerine uzanan yardım elini kaybedecekti. İşte bu gerçeklerin farkında olan milletin sadık evlatları o gece “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” diyerek bir insan seline dönüştüler ve zulmün tankını topunu uçağını bombasını ezip geçtiler. Bu nedenle darbe ve işgal girişiminin başarılı olmasını canları pahasına önleyen şehitlerimize ve gazilerimize bir vatan borçlu olduğumuzu unutmayalım. Çünkü onlar bu millete bu vatanı yeniden hediye ettiler” diye konuştu.

 

“O GECE SOKAĞA İLK ÇIKAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Memur-Sen olarak o gece 1 milyon üye ile sokağa ilk çıkanlardan olmanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını vurgulayan Şeker, “O gün hiçbir hesap yapmadan, ‘ama, fakat, lakin’ demeden kelle koltukta, ‘Kim demiş her şeyin bitişi ölüm. Destanlar yayılır mezarımızdan’ diyerek alanlara aktık. Bu ülkenin büyük küçük yüzlerce binlerce sivil toplum örgütü, mensuplarıyla o gün meydanlara çıktı. Örgütsüz kitleler de o gün aynı duyguyla alanlardaydı” diyerek, şöyle devam etti: “O gün aramızdaki bütün farklılıkları bir kenara koyduk; ‘sen’ veya ‘ben’ demedik ‘biz’ olduk. En önemlisi de budur. ‘Vatan da, meydanlar da bizim’ dedik, alanları kardeşlik alanları kıldık. Bir olduk, gerçek anlamda biz olduk, ümmet olduk. En çok ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz şeye aslında sahip olduğumuzu gördük: ‘bir’liğimize, ‘biz’liğimize.”

 

“15 TEMMUZ DİĞER DARBELERDEN AYRILAMAZ”

15 Temmuz ihanetinin 27 Mayıs’tan, 12 Eylül’den 28 Şubat ihanetlerinden ayırılamayacağına işaret eden Şeker, “Bu darbelerin her biri aynı odakların ayrı taşeronlara verdikleri ihalelerdir. 15 Temmuz darbe girişimi, emperyalistlerin bölgemizde uzun zamandır sergiledikleri kirli oyunların yeni bir perdesidir. FETÖ ise bu oyunda senaryonun gereğini yapan bir aktördür. Üst akıl dediğimiz küresel terör şebekesi, küresel faiz lobisi, küresel emperyalist çete 15 Temmuz’da yenildi. Bütün tezleri çöktü. FETÖ’cü darbecilere sahip çıkan, kucak açan ülkelere de buradan sesleniyoruz: Bu milleti PKK ile DAİŞ ile yıkamadınız FETÖ’yle de yıkamayacaksınız. Artık darbelerle millete baş eğdirme devri 15 Temmuzla kapanmıştır” dedi.

 

“15 TEMMUZ’U UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Memur-Sen olarak 15 Temmuz’u asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyleyen Numan Şeker, “Artık daha güçlü bir Türkiye var. Ama diğer yandan da yeni tuzaklara karşı uyanık olacağız. 15 Temmuz’un ruhunu daima diri tutacağız. İşte bugün 81 ilde aynı anda 15 Temmuz’u anmak için aynı ruhla alanlardayız. Unutmayalım ki, Türkiye ne kadar güçlenirse küresel emperyalizm de o kadar kuduruyor, öfkeleniyor. O halde görev bitmiş değil. 15 Temmuz’da çıktığımız sokaklardan evlerimize dönüp uyumaya kalkarsak bizi uykumuzda boğarlar” diye kaydetti.

 

“MEYDANLARDAKİ ZAFERİ MAHKEME SALONLARINDA KAYBETMEYECEĞİZ”

15 Temmuz gecesi yakalanıp adalete teslim edilen hainlerin türlü ayak oyunları içinde olduklarını hatırlatan Şeker, “Darbeciler şimdi mahkemelerde hesap veriyorlar. FETÖ davaları, Türkiye’nin darbeler tarihinin kirli parantezini kapatan 15 Temmuz direnişinin son hamlesi olması nedeniyle stratejiktir. Millet olarak aklımızla oynanmasına, darbecilerin cezadan kurtulmasına müsaade etmeyeceğiz. Asla meydanlardaki zaferi mahkeme salonlarında kaybetmeyeceğiz. Biz millet olarak, bu davanın hem mağduru, hem müştekisi, hem tanığı hem müdahiliyiz. O nedenle FETÖ davalarını takip edelim. Müdahil olalım. Mahkeme salonların önünde çadırlarımızı kuralım. ‘Milli İrade Nöbetleri’ gibi şimdi de ‘Adalet Nöbetleri’ tutalım. 250 şehidimizin hatıralarına ve ailelerine, 2 bin 193 gazimize, kazandığımız 15 Temmuz zaferine sahip çıkalım. 15 Temmuz’da kanımızla kurtardığımız emanetimizin, davamızın, geleceğimizin, inancımızın, sinsi stratejilerde kaybedilmesine izin vermeyeceğiz” diyerek, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “15 Temmuz’un yıldönümü vesilesiyle şehitlerimize Yüce Rabbimizden rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor ve şükranla anıyoruz. Zalimlerin hem bu dünyada hem de ahirette yaptıklarının hesabını vereceklerine inanıyoruz.”

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de ‘Üzüm’ Vakti

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Karabalçık Üzüm Festivali’ birb…