Anasayfa FOTO GALERİ Osmangazi Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Osmangazi Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

4 min read
Osmangazi Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı için yorumlar kapalı
550
  • Hasanoğlu, “Kükürtlü Bölgesi Cazibe Merkezi Olacak”

 

Osmangazi Belediyesi’nin Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Osmangazi Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Köken başkanlığında gerçekleştirildi.

Temmuz ayı meclis toplantısının açılışında, Haziran ayında gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin meclis üyelerine bilgi verilmesinin ardından Başkan Vekili Ahmet Köken, gündem maddelerini meclisin oylamasına sundu. Kükürtlü bölgesindeki plan değişikliği meclisten oy birliğiyle kabul edildi. MHP Grubu Sözcüsü Cemil Aydın, bu değişikliğe onay verirken bazı kaygılarının bulunduğunu belirterek, bu bölgeye Büyükşehir’den 0.50 emsal artışı verildiğinde projenin hiçbir anlamı kalmayacağını söyledi.

Hasanoğlu, “Kükürtlü Bölgesi Cazibe Merkezi Olacak”

Bunun üzerine söz alan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, Kükürtlü bölgesinde yaklaşık 8 aydır çalıştıklarını ifade ederek, “Kükürtlü bölgesinde hiçbir şekilde 0.50 emsal artışı, Büyükşehir Belediyesi’nde  kentsel dönüşüm kanunuyla uygulanmadı. Bunun uygulanmamasının müsebbibi biziz. Biz bununla ilgili çalışmayı yapıyoruz. İmar komisyon raporumuzda da ifade ettik, parsel bazında

kullanılmaması Kükürtlü Mahallesi’ni bütüncül uygulamalara olanak verecek şekilde kentsel tasarım çalışmasıyla birlikte imar çalışması yapılması, bu şekilde kentsel dönüşüm çalışması amaçlandı. Bu amacımız doğrultusunda biz, hiçbir şekilde Kükürtlü bölgesinde 0.50 emsal artışını istemedik, arzulamadık. Bunu da Büyükşehir Belediyemiz anlayışla karşıladı. Uyum içerisinde Kükürtlü bölgesindeki çalışmamızı kısmen tamamladık” diye konuştu. Çalışmayı sene sonuna kadar tüm bölgede tamamlamayı planladıklarının altını çizen Hasanoğlu, “Kükürtlü Caddesi’nin hak ettiği değere kavuşmasını hedefliyoruz. İstanbul’daki Nişantaşı ve Bağdat Caddesi gibi bir tarza kavuşmasını, bu şekilde cazibe merkezi olmasını hedefliyoruz” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa’nın ilk atık merkezi, yıllık 2 bin ton atığı geri kazandırdı

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından 2019 yılında kurulan ve Bursa ilçeleri arasında ilk…