Anasayfa FOTO GALERİ ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI ÇALIŞIYOR, ŞEHİRLERİMİZ BARAJLARLA DONATILIYOR…

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI ÇALIŞIYOR, ŞEHİRLERİMİZ BARAJLARLA DONATILIYOR…

3 min read
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI ÇALIŞIYOR, ŞEHİRLERİMİZ BARAJLARLA DONATILIYOR… için yorumlar kapalı
432
  • İNEGÖL’E İÇME SUYU SAĞLAYACAK OLAN BURSA HOCAKÖY BARAJI HIZLA İNŞA EDİLİYOR…

 

Ülkemizin dört bir yanını baraj, gölet ve içme suyu tesisleriyle donatmak için çalışan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bursa Hocaköy Barajı için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Temelden 100 metre yüksekliğe sahip olarak kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilen Hocaköy Barajı ile İnegöl ilçe merkezine yıllık 28,3 milyon metreküp içme ve kullanma suyu sağlanacak.

2015 yılı sonunda yer teslimi yapılarak işe başlanan projede şu an itibariyle dolusavak kazısı, portal kazısı, tünel kazısı ve yol kazısının büyük bir bölümü tamamlandı.89 milyon TL’ye mal edilecek olan Hocaköy Barajı’nın 2020 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

 

 “Hocaköy Barajı İle İnegöl’ün İçme Suyu İhtiyacını Güvence Altına Alacağız”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ülke genelinde şantiyelerin aralıksız çalıştığını belirterek şunları söyledi:“Şehirlerimize uzun vadeli içme suyu temin etmek gayesiyle çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ülke genelinde yürüttüğümüz baraj çalışmalarından Bursa’da nasibini alıyor. Burada inşa ettiğimiz Hocaköy Barajı ile İnegöl’ün içme suyu ihtiyacını güvence altına alacağız.2020 yılında tamamlamayı planladığımız Hocaköy Barajı için 89 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım yapacağız. Bursa’mıza hayırlı olsun inşallah.”

DCIM100MEDIADJI_0950.JPG
DCIM100MEDIADJI_0947.JPG
DCIM100MEDIADJI_0940.JPG
Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Pandemi İle Mücadeleye Osmangazi’den Dev Destek

Osmangazi Belediyesi, koronavirüs ile mücadelede önemli bir görev üstlenen filyasyon ekipl…