Home FOTO GALERİ Dikkaldırım’da Çıkmaz Sokak Kalmayacak

Dikkaldırım’da Çıkmaz Sokak Kalmayacak

- Guncellenme Tarihi: 4 Temmuz 2017 13:45
5 min read
Dikkaldırım’da Çıkmaz Sokak Kalmayacak için yorumlar kapalı
0
  • Osmangazi’de Çıkmaz Sokaklar Tarih Oluyor
  • Herkül Sokak ile Bilginler Sokak Birbirine Bağlandı
  • Dündar, “Tüm Çabamız Planlı Bir Şehir İnşa Etmek”

 

Yıllarca plansız ve çarpık yapılaşmanın getirdiği sorunlarla boğuşan Osmangazi’nin kanayan yaralarından biri olan ‘Çıkmaz Sokak’ sorunu bir bir çözülüyor. Dikkaldırım Mahallesi’nde Herkül Sokak ile Bilginler Sokak arasındaki tek engel olan bina, kamulaştırma işlemlerinin ardından Başkan Mustafa Dündar’ın da katıldığı törenle yıkılarak sokak ulaşıma açıldı.

 

Göreve geldiği 2009 yılından itibaren planlı ve modern bir Osmangazi inşa etmek için gece gündüz çalışan, geçmişten gelen sorunları çözmek için de kararlı bir şekilde mücadele eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçenin kanayan yaralarından biri olan çıkmaz sokak sorununa neşter vurmaya devam ettiklerini söyledi. Osmangazi’nin, Bursa’nın hızlı ve plansız büyümesi ile birlikte bundan en çok etkilenen merkez ilçe olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Dündar, “Bursa’nın sanayi kenti olma yönünde başlayan çalışmalarla birlikte meydana gelen göçün getirdiği nüfus artışı, beraberinde hızlı ve plansız yapılaşmayı getirmiş. Dikkaldırım’da olduğu gibi hemen her mahallemizde çıkmaz sokaklar oluşmuş. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu sıkıntıları aşmak, Osmangazi’nin gelecek 30, belki de 50 yılını planlayarak çalışmalarımızı kararlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. İmar planlarını revize ederek, Osmangazi’de modern ve planlı yapılaşmanın önünü açtık” dedi.

Yapılan çalışmaların modern şehrin inşasında birer dama taşı olma özelliği taşıdığını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bizler, Türkiye’nin ilk Master Plan çalışmasını gerçekleştiren belediyeyiz. Yaptığımız bu çalışma ile Osmangazi’nin planlı şekilde büyüyüp gelişmesinin önünü açacak imar planlarını, Kentsel Dönüşüm bölgeleri ve uygulama şekillerini belirledik. Planların uygulanması ile birlikte Osmangazi’de ilçe tarihinin ilk bisiklet yolu olan, alt ve üst yapısı tamamlanmış, geniş caddeleri ve modern yerleşim alanları ile yepyeni yerleşim bölgeleri ortaya çıktı. Her mahallemize meydan, spor tesisi, park ve yeşil alan kazandırıyoruz. İlçemizin en kalabalık mahallelerinden biri olan Dikkaldırım’da 255 metrekarelik bir alanda yapılan kamulaştırma sonucu aldığımız binayı yıkarak, çıkmaz sokak konumundaki Herkül Sokak ile Bilginler Sokak’ı birbirine bağlamış olduk. Başta mahalle sakinleri olmak üzere Osmangazi’mize, Bursa’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Dikkaldırım Mahalle Muhtarı Mustafa Özderya da, Bursa’ya hizmetlerinden dolayı Başkan Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa, Su Altyapı Teknolojileriyle Türkiye’ye Örnek

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BUSKİ’ye bağlı faaliyet gösteren Veri Tabanlı …