Home FOTO GALERİ ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI

ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI

- Guncellenme Tarihi: 18 Haziran 2017 16:16
5 min read
ASIM KOCABIYIK CAMİİ RESMİ AÇILIŞI YAPILDI için yorumlar kapalı
0

Borusan Holding Kurucusu Merhum Asım Kocabıyık tarafından, Gemlik Belediyesi öncülüğünde yaptırılan Gemlik Asım Kocabıyık Camii’nin resmi açılışı gerçekleşti. Üç yıl önce temeli atılan ve geçtiğimiz yıl Ramazan ayında ibadete açılan Asım Kocabıyık Camii resmi açılışı yoğun ilgi gördü. Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Muhsin Özlükurt, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Avcı, Vedat Büyükgölcigezli ve Kadir Erol’un yanı sıra protokol üyeleri, siyasi parti ilçe temsilcileri, sivil toplum örgütü yöneticileri ve Gemlikliler açılışta yer aldılar.

Merhum Asım Kocabıyık’ın eşi Nurhan Kocabıyık, Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu, Borusan Holding İcra Kurulu Üyeleri Mehmet Betil ve Erkan Kafadar’da törende hazır bulundular. Bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve Kuran Tilaveti ile başlayan resmi açılış töreninde konuşan Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu, 5 yıl önce aramızdan ayrılan merhum Asım Kocabıyık’ın maneviyatı, eğitim ve öğretime bakış açısı, sosyal ve kültürel projelere yönelik düşüncelerini duygulu bir anlatımla dile getirdi. Gemlik’te ibadete açılan Camii’nin Asım Kocabıyık’ın son vasiyeti olduğuna dikkat çeken Demircioğlu, Asım Kocabıyık’ın ideallerini yaşatmayı sürdüreceklerini söyledi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, Asım Kocabıyık’ın ilçeye yönelik yatırımlarını anlattı. Üniversite binaları, ortaokul binası, üst geçit derken, Kocabıyık’ın ilçenin büyük ihtiyacı olan Cami’yi de yaptırdığını belirten Refik Yılmaz, isminin sonsuza kadar yaşatılıp, dualarla anılacağını sözlerine ekledi. Geçen yıl Haziran ayında ibadete giren Camiinin hain 15 Temmuz darbe ve Türkiye’yi işgal operasyonu sırasında da mahyalarında, Darbeye Hayır, Demokrasiye Evet yazılarıyla katkı verdiğini bildiren Refik Yılmaz, Kocabıyık ailesine şükranlarını sunduğunu vurguladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muhsin Özlükurt’ta, Kocabıyık ailesi ve Borusan Holding yöneticilerine teşekkür etti.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Nurhan Yılmaz ve Bülent Demircioğlu’na Türk Bayraklı tablo, Gemlik’in simgesi zeytin ve zeytinyağı hediye etti. Asım Kocabıyık Camiinin resmi açılışının ardından mevlit okutuldu. Cuma namazı çıkışında da Asım Kocabıyık’ın yaşam öyküsünü anlatan biyografik kitabı vatandaşlara dağıtıldı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…