Anasayfa FOTO GALERİ DOSABSİAD VE DOSAB’TAN BİRLİK VE BERABERLİK İFTARI

DOSABSİAD VE DOSAB’TAN BİRLİK VE BERABERLİK İFTARI

9 min read
DOSABSİAD VE DOSAB’TAN BİRLİK VE BERABERLİK İFTARI için yorumlar kapalı
662

DOSABSİAD BAŞKANI ÖZTÜRK: 30.YILIMIZA ULAŞMAMIZ BİZLERİN MUTLULUK KAYNAĞIDIR…

· DOSAB BAŞKANI ÖZSOY: BURSA VE ÜLKE SANAYİSİNE KATKI KOYACAK ÖNEMLİ YATIRIMLARIN MERKEZİ HEP DOSAB OLMUŞTUR…

· BTSO BAŞKANI BURKAY: DOSAB 4,5 MİLYAR DOLARLIK İHRACATI İLE GÜCÜNÜ ORTAYA KOYDU…

BURSA – Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (DOSABSİAD) birlikte düzenlediği ve Bursa protokolünün de yoğun katılım sağladığı iftar yemeği organizasyonu yapıldı.
DOSAB Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen iftara DOSABSİAD Başkanı İbrahim Öztürk ve DOSAB Başkanı Ersan Özsoy’un yanı sıra; BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Hüseyin Durmaz, Bursaspor Başkanı Ali Ay, Bursa ve ilçelerinde yer alan sanayi bölgelerinin başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, DOSABSİAD ve DOSAB Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte DOSAB’ta faaliyet gösteren sanayiciler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan DOSABSİAD Başkanı İbrahim Öztürk, önceki günlerde açıklanan yılın ilk çeyreğine ilişkin yüzde 5’e ulaşan büyüme rakamlarının ülke ekonomisinin dinamik bir yapıda olduğunun göstergesi olduğunu belirtti. Öztürk, “Bilhassa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili anayasa referandumunun ardından belirsizlik ortamının sona ermesiyle birlikte ülkemiz yeniden ekonomiye odaklanmaya başladı. Yatırım ortamının iyileştirilmesi, ihracatın arttırılması ve istihdamın geliştirilmesi noktasında iş dünyasına sağlanan teşvikler sektörleri ve ekonominin genelini harekete geçirdi” dedi.
“EKONOMİYE KATKILARIMIZ SÜRECEK”
Bu hareketliliğe sahip olan bir bölgede faaliyet gösterdiklerini belirten Öztürk, “Üretim gücü ve sektörel çeşitliliğiyle ülkemiz ekonomisinin önemli bir merkezi olan bölgemiz de ekonomiye katkı anlamında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bursamızın önemli sanayici ve işadamı derneklerinden biri olarak bu sene 30. yılına ulaşmamız ise bizler için ayrı bir mutluluktur. Bu sene ikinci kez gerçekleştirmiş olduğumuz iftar çadırımıza katkıda bulunan sanayicilerimiz de teşekkür ediyoruz. İftar çadırımızdan bu sene de Ramazan ayı boyunca 35 bin kardeşimiz faydalanmış olacaktır” diye konuştu. Öztürk, ‘Bu mübarek günlerin bütün İslam âlemi başta olmak üzere ülkemize huzur, işlerimize başarı getirmesi dileklerimle yaklaşmakta olan Kadir Gecenizi ve Bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
“BÖLGEMİZ BURSA VE ÜLKE İÇİN ÖNEMLİDİR”
DOSAB Başkanı Ersan Özsoy da şunları söyledi: “Bu birlik ve beraberliğin Bursa ve ülkemiz için önemli olduğuna inanıyorum. Bizler Bursa’daki organize sanayi bölgeleri olarak daha önceki yıllarda ortak hareket etme irademizi ortaya koyduk. Önümüzdeki dönemde de dayanışma ve iş birliği içinde olacağımızı düşünüyorum. Sanayici olarak ortak paydalarımızdan biri rekabetçi enerji teminidir. Daha ucuz ve kaliteli elektrik ve doğalgaz enerjisi ile ilgili çalışmalar yapılacağına inanıyorum. BTSO’nun Bursa ve ülke sanayisine katkı koyacak önemli yatırımların merkezi hep DOSAB olmuştur. Nitelikli iş gücü konusunda BUTGEM faaliyete geçirilmiş ve BTSO öncülüğünde hizmet vermektedir. MESYEB, BUTEKOM bölgemiz sınırları içindedir. Dolayısıyla bölgemizin Bursa ve ülke sanayisi için önemli bir yeri vardır.”
“BU BAŞARININ MİMARI SİZLERSİNİZ”
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay da “DOSAB, 4,5 milyar dolarlık ihracatı ile Bursa’daki toplam ihracatın neredeyse 3’te birini gerçekleştirdi. Yani sadece üretmiyoruz ürettiğimizi dünya pazarlarını sunabiliyoruz. Bu DOSAB’taki sanayicilerin ne kadar güçlü olduğunu da gösteriyor” şeklinde konuştu.
DOSAB’ın Bursa ihracatına ve katma değerli üretimine güç katan bir bölge olduğunu ifade eden Başkan Burkay sözlerini şöyle noktaladı: “Yüzde 70’i tekstil sektörü ile iştigal eden firmalardan oluşan bölgemizde BTSO olarak önemli projelerini hayata geçiriyoruz. Odamızın vizyonuyla farklı bir kimlik kazanan Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezimiz (BUTEKOM), firmalarımızın Ar-Ge çalışmalarına güç katıyor. DOSAB’ta faaliyet gösteren BUTEKOM bünyesinde bulunan Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi’nin resmi açılış töreni yakın zamanda yapacağız. İleri Kompozit Malzemeler Araştırma ve Mükemmeliyet Merkezimiz Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylandı. Merkezin teknik alt yapısının kurulması için en kısa sürede çalışmalara başlayacağız. Ayrıca nano teknoloji alanındaki mükemmeliyet merkezini de BUTEKOM bünyesinde hayata geçireceğiz. Bursa iş dünyamızın talepleri doğrultusunda hayata geçen bu projelerimiz, kentimize ve DOSAB’a büyük katkı sunacaktır.”
“BAŞKAN ALTEPE DE KATILDI”
Programın son bölümüne katılan Bursa Büyükşehir Belediyesi Recep Altepe ise konuklarla gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Karla kesintisiz mücadele

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, kar yağışıyla birlikte 17 il…