Home FOTO GALERİ Başkan Dündar, Yetimlerle İftar Yaptı

Başkan Dündar, Yetimlerle İftar Yaptı

10 min read
Başkan Dündar, Yetimlerle İftar Yaptı için yorumlar kapalı
0

– Dündar, Yetimler İçin Sukaypark’ta İftar Verdi
– Yetim Çocuklar Osmangazi’nin İftarında Buluştu
– Dündar, “Yılın Her Günü Yetimlerimizin Yanındayız”
Osmangazi Belediyesi’nin, her yıl Ramazan ayının 15’inde Dünya Yetimler Günü münasebetiyle düzenlediği geleneksel Yetim İftarı, Sukaypark Tesisleri’nde gerçekleştirildi. İnsani Yardım Derneği (İHH) Bursa Şubesi ile ortaklaşa düzenlenen programa yetim çocuklar ve anneleri katılırken; iftar sonrası Başkan Dündar, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
Dünya Yetim Günü dolayısıyla Sukaypark’ta verilen iftar yemeğine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İnsani Yardım Derneği (İHH) Bursa Şube Başkan Yardımcısı Halil Asa, İHH Bursa Şubesi yetkilileri, yetim çocuklar ve anneleri katıldı. İftar öncesinde çocuklar Hacıvat-Karagöz ve illüzyon gösterileriyle unutulmaz anlar yaşarken, sonrasında ise tasavvuf musikisi eşliğinde fasıl gerçekleştirildi.
Dündar, “Yılın Her Günü Yetimlerimizin Yanındayız”
Aileleriyle birlikte 200 yetim çocuğun katıldığı iftar yemeğinde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, birlik ve beraberlik duygularının gelişmesine, yardımlaşmaya ve dayanışmaya yönelik gerek yurt içi gerekse yurt dışında faaliyetlerin olduğunu ifade ederek, “Dünyada, birçok kişi veya olaylar için günler belirlenir. Yılın belli günü belli haftası o günün önemi anlamı konuşulur, tartışılır.

Yetimler haftası da aynı şekilde düzenleniyor. Ancak burada bir fark var. İHH başta olmak üzere belediyemiz, sadece bu hafta içerisinde anmayla kalmayarak tüm yıl boyunca sizlerle birlikte olmaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Dündar, “Bölgemizdeki Zulme Karşı Duracağız”

Başkan Dündar, dünyanın farklı bir sürece doğru gittiğine işaret ederek, “Türkiye’nin etrafı ateş çemberi, mülteciler, sığınmacılar ülkemize yoğun bir şekilde geliyor. Savaş, aileleri parçalıyor, yok ediyor. Çocukları anne babasız veya anne babaları çocuksuz bırakıyor. Çağdaş geçinen tüm dünya, bunları görmezden geliyor. Belki de çağdaş geçinen dünya, kendi menfaatleri için özellikle yer altı zenginlikleri çok olan Ortadoğu’da bu tür kaosları çıkararak kendi menfaatlerini elde etmek için kendilerine her şeyi mubah görüyorlar. Yine dünyamız için bölgemiz için başka bir sorun Katar sorunu, 2 milyon nüfusluk bir devlet, şehir, öncelikle kendi inancımızdaki kardeşlerimiz, o bölge ülkeleri, kendi kardeşlerinden koparılarak onları açlığa mahkum ediyorlar. Çok şükür artık eski Türkiye değil, yeni Türkiye var. Tüm haksızlıklara karşı tüm dünyaya dur diyebilen bir lidere sahibiz. Bundan sonraki süreçte bu ülkemiz, devletimiz de bu tavrı bölgemizde zulme ısrarlı bir şekilde karşı durarak bunu gösterecektir. Tıpkı Katar’da olduğu gibi. Şu an Katar’ın ayakta durması, oradaki insanların açlıktan ölmesini Türkiye önlemiş oluyor. Türkiye onlara gıdayı götürüyor. Onun için bizler, öncelikle kardeşimizle birbirimizi seveceğiz, hoşgörülü olacağız. Başkalarının menfaati bizleri ilgilendirmez. Biz kendi menfaatlerimize bakacağız” diye konuştu.

Dündar, “Türkiye, Tarihteki Hürriyetine Bürünüyor

Osmangazi’deki 136 mahallede 7/24 vatandaşlarla birlikte olduklarını belirten Başkan Dündar, “Yılın her günü, zenginiyle fakiriyle yetimiyle öksüzüyle vatandaşlarımızın yanındayız. Bunu sürdüreceğiz. Öncelikle sağımıza solumuza komşumuza bakarak. Onlar huzurluysa karnı tok ise biz de ancak o şekilde huzurlu olacağız. Biz istiyoruz ki mahallemizde huzuru yaşayalım. Şehrimizde huzuru yaşayalım ve bu huzur, tüm ülkeye yayılsın. Ve elhamdülillah tüm dünya sıkıntı yaşarken Türkiye çok şükür huzur içerisinde kendi ayakları üzerinde duruyor, gelişiyor, büyüyor. Sadece kendimiz için değil, bölge insanı ve devletleri için de bir zulüm söz konusu oluyorsa onun karşısında duruyor. Tıpkı 1326’da Bursa’nın fethinde olduğu gibi Türkiye, tarihteki hürriyetine bürünüyor. Böyle güzel günleri sadece belli günlerde değil, sadece Ramazan’da değil, diğer aylarda da yaşayalım istiyoruz. Bizler sizlerin yanındayız. Derneklerimiz de sizlerin yanında. Ramazan’ın bereketini hep birlikte yaşayalım, coşkusunu hep birlikte yaşayalım. Başta İHH’ya ve değerli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Sofranız bereketli olsun. Allah kabul etsin diyorum” diye konuştu.

İnsani Yardım Derneği (İHH) Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Halil Asa da yaptığı  konuşmada, “İHH’nın müracaatıyla İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 4 yıldan beri kabul etmiş olduğu Dünya Yetimler Günü, bugün Bursa, Türkiye ve dünyanın 57 İslam ülkesinde kutlanıyor. Bu güzel günde bize evini açan sofrasını paylaşan Osmangazi Belediyesi’ne ve Başkanı Mustafa Dündar’a çok teşekkür ediyorum. Sizlerin gülmesiyle dünyanın güleceğine olan inancımızın sonsuzdur. Rabbim tutmuş olduğunuz oruçları kabul etsin” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Dündar, çocuklara çeşitli hediyeler verirken, İHH Bursa Şubesi de ailelere 100 liralık hediye alışveriş kartları verdi. İftar programı sonunda ise Osmangazi Belediyesi, iftara gelen davetlilere çeşitli hediyeler dağıttı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

İnegöl 5 Engelli Öğrenci İçin Güç Birliği Yapıyor

İnegöl Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ihtiyaç sahibi 5 engelli öğre…