Home EĞİTİM TATİL ÖNCESİ COŞKULU KAPANIŞ

TATİL ÖNCESİ COŞKULU KAPANIŞ

- Guncellenme Tarihi: 9 Haziran 2017 15:16
7 min read
TATİL ÖNCESİ COŞKULU KAPANIŞ için yorumlar kapalı
0

2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Kapanış Programı Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonunda yapıldı. Atatürk İlkokulunda yapılması planlanan Kapanış Programı, hava muhalefeti nedeniyle, Anadolu İmam Hatip Lisesine alındı. Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ve Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan’ın da katıldığı program yoğun ilgi gördü. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından sahneye gelen okullar karması halk dansları ekibi gösterisi büyük beğeni topladı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, törenin 4, 8 ve 12’nci sınıflar için ayrıca mezuniyet töreni anlamına geldiğine dikkat çekerek, Gemlik’in övgüyü hak edecek, örnek bir eğitim öğretim sezonu geçirdiğini kaydetti. 18 bin 663 öğrenciden 14 bin 500’üne spor yaptırdıklarını, sınıf mevcut ortalamasının 28 olduğunu, eğitim ve öğretim de kalitenin giderek yükseldiğini ifade eden Mehmet Duran, yapılacak yeni okullar ve derslikler ile birlikte sınıf mevcut ortalamasını 24 ve altına çekmeyi hedeflediklerini söyledi. LYS sınavına girecek olan öğrencilere başarılar dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, öğrenci velilerine de seslenerek, TEOG tercihlerinde önceliğin Gemlik okullarına verilmesini istedi. Mehmet Duran, eğitim ve öğretime büyük hizmetler ve yatırımlar yapan Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a da teşekkür etti.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, Belediye olarak ilçedeki her kurumun ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerini anlattı. Şehit Cemal Okulunu Belediye olarak yeniden yapacaklarını, Anadolu İmam Hatip, Celal Bayar Anadolu Liselerinin yanı sıra Lale Kemal Kılıç Okuluna da spor salonu kazandırdıklarını hatırlattı. Gemport Anadolu Lisesi ve 11 Eylül Okullarına da spor salonu yapacakları sözünü bir kez daha veren Refik Yılmaz, Körfez Ortaokulu bahçesini de genişlettiklerini hatırlatarak, hizmet ve yatırım yapmadıkları okul kalmadığını vurguladı. Hizmet çıtasının yükseldiğini bildiren Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran’ın dikkat çektiği, TEOG tercihlerinde önceliğin Gemlik’e verilmesi talebine de destek verdi. Kurumlar arası olumlu diyalog ve ahenge de vurgu yapan Refik Yılmaz, “Hiçbir kurum bir diğerine takoz olmamalı. Türkiye 200 yıl kasıtlı olarak geri

bıraktırıldı. Yapacak çok işimiz var. Bu açığı kapatmak için hep birlikte çok çalışacağız. Türkiye hak ettiği yere gelecektir. Biz gençlerimize güveniyoruz. Geleceğimize hizmet ve yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaymakam Gürbüz Karakuş’ta, eğitim ve öğretimin yanı sıra, öğrencilere, gençliğe yapılan yatırımların önemine değinerek, milli ve manevi bir eğitim sisteminin şart olduğunu kaydetti. Beyin göçünün önlenmesini isteyen Gürbüz Karakuş, “Türkiye eğitimde mili sistemle yoluna devam etmelidir. Yurt dışına verdiğimiz beyinlerin, 15 Temmuz’da ülkelerine nasıl ihanet ettiklerini gördük. Bunlar bir daha yaşanmamalıdır” dedi. Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve eğitim ve öğretime yatırımlarıyla katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara da teşekkür eden Gürbüz Karakuş, LYS sınavlarına giren öğrencilere de başarılar diledi.

Kapanış töreni, okullarını birincilikle bitiren öğrencilere sertifikalarının verilmesiyle son buldu. Tören sonrasında Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, okullarını dereceyle bitiren 4, 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin yanı sıra TEOG sınavlarında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa’da 23 Nisan Coşkusu Kentin Dört Bir Yanını Sardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği’nde çocuklar, birbirinden …