Anasayfa FOTO GALERİ Osmangazi Ailesi İftar Buluşmalarını Sürdürüyor

Osmangazi Ailesi İftar Buluşmalarını Sürdürüyor

5 min read
Osmangazi Ailesi İftar Buluşmalarını Sürdürüyor için yorumlar kapalı
547
  • Dündar, Park Bahçeler Personeli İle İftar Açtı

 

Ramazanın ilk gününden itibaren her akşam farklı bir sofrada iftar açan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Park Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarını da iftarda yalnız bırakmadı. Akpınar Kültür Merkezindeki iftar programına katılan Başkan Dündar, “Osmangazi’de, Bursa’da vatandaşlarımızın yüzü gülüyorsa, bu şehir parkları, meydanları, kısacası yeşili ile ön plana çıkıyorsa, bunda sizlerin çok büyük emeği, katkısı var. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Türkiye’nin son yıllardaki hızlı gelişimine paralel olarak vatandaşların ihtiyaç ve taleplerinin değişerek arttığını ifade eden Başkan Mustafa Dündar, “Bizler birçok farklı alanda hizmetler üretiyoruz. Ancak asıl işimiz park bahçeler müdürlüğümüz ile temizlik işleri müdürlüğümüzün yaptığı hizmetler. Bir şehirde temizlik düzgün olmuyorsa, park ve bahçelerinde çiçekler açmıyorsa, o şehrin bir kıymeti yoktur. İnsanların Bursa’ya olan bakış açısını pozitif yönde değiştiren çalışmalarınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Manevi miras yönünden de oldukça zengin bir şehirde hizmet ettiklerini, bu nedenle de yüklerinin çok daha ağır olduğunu belirten Başkan Mustafa Dündar, “Bursa, her bir yanı vakıf eserleriyle dolu bir şehir. Dolayısıyla yükümüz son derece ağır. Böyle bir şehre hizmet etmenin mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz. Osmangazi’de vatandaşlarımızın yüzü gülüyorsa, bunda sizlerin de çok büyük katkısı var. Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde 250’ye yakın

çalışanımızla bu akşam bir araya geldik” diye konuştu.

 

Osmangazi’de göreve geldiklerinde toplam park sayısının 387 olduğunu söyleyen Başkan Dündar, “Göreve geldiğimiz 2009’dan bu güne kadar 231 tane parkı Osmangazi’mize kazandırdık. Tüm bu hizmetlerimiz, ‘Yeşil Bursa’ unvanını yaşatmak, bu kenti yeşil olarak gelecek nesillere bırakabilmek için. Parkların yanında vatandaşlarımıza mahallelerinde nefes aldıracak 15 büyük meydan yaptık. Yeşilova, Kemerçeşme ve Bağlarbaşı meydanı gibi meydanlar. Sadece park ve meydan yapmıyoruz, camilerimizin, okullarımızın bahçe ve çevrelerini düzenliyoruz. Bu güne kadar 138 camimizin çevresinde ve bahçesinde düzenleme yaparak vatandaşımızın hizmetine sunduk. Nerede boş bir yer bulsak yeşil alan, park olarak düzenliyoruz. 7’den 70’e herkesin istifade ettiği bu hizmetler, vatandaşımıza olduğu kadar, bize de huzur veriyor. Bu hizmetlerimizi gerçekleştirmemizdeki emek ve alın teriniz için hepinize teşekkür ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yemek sonrası Park Bahçeler çalışanları ile birlikte çay içip sohbet etti.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Nilüfer Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi İzmit’e örnek olacak

Kocaeli İzmit Belediyesi yetkilileri Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni …