Anasayfa FOTO GALERİ ŞOFÖRLER İFTARDA BULUŞTU

ŞOFÖRLER İFTARDA BULUŞTU

5 min read
ŞOFÖRLER İFTARDA BULUŞTU için yorumlar kapalı
444

ŞOFÖRLER GEÇMİŞİNİ UNUTMADI

Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, geleneksel olarak düzenlediği iftar programında meslekte 30 yılını tamamlayan üyelerini plaketle onurlandırdı.

BURSA– Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, geleneksel hale getirdiği iftar programını Sultan Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. İftara Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şükrü Köse, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak, TESKOMB Genel Başkan Vekili Bahri Şarlı, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e vekaleten Osman Günay, BESOB’a bağlı oda başkanları ve Şoförler Odası üyeleri ve oda personeli katıldı.

Birlik ve beraberliğin pekiştiği iftarın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Hasan Topçu, odanın kuruluş tarihi olan 1949 yılından bugüne pek çok ismin şoförlük mesleğine değer kattığını söyledi. Hayatta olmayan üyelere Allah’tan rahmet dileyen Topçu, “Bugünün anlamı bizim ve esnafımız açısından çok önemli. Bu zor meslekte 30 yıl boyunca bilfiil görev yapan meslektaşlarımızı unutmadığımızı gösteriyoruz. Onlara teşekkür ediyoruz” dedi.

KÖSE:  ŞOFÖRLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şükrü Köse de Topçu ve yönetimine iftar programı için teşekkür ederek şunları sıraladı: “Böylesi bir iftarda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu taşıyorum. Bizler, gerçekten kadim medeniyete sahip ve Ramazan’ı dolu dolu yaşayan bir toplumun bireyleriz. Aramızda şoförlük mesleğinde 30 yılını dolduran Bursa Şoförler ve Otomobililer Esnaf Odası’na kayıtlı değerli üyelerimiz var. Bu millet için hizmet sunan şoförlerimize teşekkür ediyorum.”

TAK: NÜFUSUN YÜZDE 20’Sİ ESNAF ŞEMSİYESİ ALTINDA

BESOB Başkanı Arif Tak ise esnaf ve sanatkârların Türkiye’ye yük olmadan ekmeklerini kazandığını söyledi. “Esnaf ve sanatkâra hizmet etmek bizim için ibadet” diyen Tak, “Esnaf odalarımız da çok önemli görevler yapıyor. Hasan Topçu’ya bu geceyi organize ettiği için teşekkür ediyorum. Geçmişimizi unutmadığımızı gösterdi bize. Nüfusumuzun yüzde 20’si esnaf ve sanatkâr şemsiyesi altında hayatını devam ettiriyor. Böyle güçlü bir kesim hiçbir zaman mütevazılığını bozmadı. Dolayısıyla bu insanların önünde eğilmek, onları halı serip karşılamak lazım” ifadelerini kullandı.

223 ÜYE PLAKETLE ONURLANDIRILDI

Konuşmaların ardından Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na kayıtlı ve şoförlük mesleğinde 30 yılını deviren 223 üye plaketle onurlandırılırken üye eşlerine de fincan takımı hediye edildi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Karla kesintisiz mücadele

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, kar yağışıyla birlikte 17 il…