Anasayfa FOTO GALERİ Dündar Aşevi’nde Yemek Dağıttı

Dündar Aşevi’nde Yemek Dağıttı

5 min read
Dündar Aşevi’nde Yemek Dağıttı için yorumlar kapalı
489

Dündar Vatandaşlarla İftar Sofralarında Buluşuyor

– Ramazan’da Birlik Beraberliğin Adresi Osmangazi         

 

Ramazan ayında sevginin, bereketin, birlik ve beraberliğin bir arada olduğu iftar sofralarında vatandaşlarla bir araya gelen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, orucunu ilçe halkıyla birlikte hep bir ağızdan dualar ederek açıyor.

 

Osmangazi Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her akşam yaklaşık bin 500 kişiye iftar yemeği verilen Eskici Mehmed Dede Aşevi’ne giden  Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, iftar yemeği dağıtıp, vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İhtiyaç sahipleri için yılın 365 günü yemek pişirilip dağıtılan aşevine, ailesiyle birlikte gelen Başkan Dündar, aynı sofra etrafında toplandığı vatandaşlarla ekmeğini bölüşüp, suyunu paylaşarak orucunu açtı.

 

Ramazan ayında her akşam farklı bir noktada vatandaşlarla bir araya gelerek, kaynaşmanın ve paylaşmanın keyfini yaşadıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Eskici Mehmed Dede Aşevi’nde vatandaşlarımızla birlikte iftarımızı açtık. Burası yılın her günü açık ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için yemek dağıtılıyor. Ramazan ayı dolayısıyla daha hareketli ve bereketli oluyor. Osmangazi Belediyesi olarak bizlerin de katkılarıyla burada her gün bin 500 vatandaşımıza iftar yemeği veriliyor. Vatandaşlarımızın da ilgisi ve desteği oldukça fazla” dedi.

 

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA OLUYORUZ”

 

Başkan Dündar, Ramazan ayında 5 farklı noktada her gün iftar yemeği dağıttıklarını belirterek,

“Osmangazi Belediyesi olarak Eskici Mehmed Dede Aşevi, Soğanlı Kültür Merkezi, Elmasbahçeler Kültür Merkezi, Sakarya Kimsesizler Evi ve Somuncu Baba Evi olmak üzere 5 farklı noktada her gün 2 bin 500 vatandaşımız için iftar yemeği dağıtıyoruz. Ramazan ayı süresince 90 bin vatandaşımızla iftar yapmayı planlıyoruz. Ayrıca Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Somuncu Baba Gönül Fırını’nda her gün 8 bin ekmek üreterek ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıyoruz. Paylaşma, yardımlaşma ve birlikte olma ayı olan Ramazan’ın tüm İslam alemi adına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

HER AKŞAM FARKLI CAMİDE TERAVİH NAMAZI

 

Teravih namazını her akşam farklı bir camide kılan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Eskici Mehmed Dede Aşevi’nde iftar yaptıktan sonra Emir Sultan Camii’nde namazını eda etti. Namaz çıkışı cami cemaati ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Dündar, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

İnegöl Tarımı Şahlanıyor

İnegöl, sanayi ve turizm alanında gösterdiği başarının bir örneğini de tarımda yazmak için…