Home FOTO GALERİ Tuna Mahallesi’ne Modern Meydan

Tuna Mahallesi’ne Modern Meydan

- Guncellenme Tarihi: 29 Mayıs 2017 12:44
3 min read
Tuna Mahallesi’ne Modern Meydan için yorumlar kapalı
0

Osmangazi Belediyesi, Tuna Mahallesi’nde yapmış olduğu kamulaştırmalar ile hem bölgedeki trafik sorununu çözüyor hem de mahalleye nefes aldıracak bir meydan kazandırıyor.

 

Vatandaşlara sosyal yaşam alanları sunmak adına her mahalleye park, meydan ve yeşil alan inşa eden Osmangazi Belediyesi, Tuna Mahallesi’ne inşa edilecek meydan için de çalışmaları sürdürüyor. Daha önce dar yapılarından dolayı günün her saatinde trafik yoğunluğunun yaşandığı Gürdal ve Ayber Caddeleri’ni yaptığı kamulaştırmalar ile genişleten Osmangazi Belediyesi, şimdi de iki caddenin kesiştiği noktada modern bir meydan inşa ediyor. 17 binanın kamulaştırılması sonucu elde edilen bin 500 metrekarelik alanda inşa edilecek meydan, bölgenin çehresini değiştirecek.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Tuna Mahallesi’ni ziyaret ederek bölgede yürütülen kamulaştırma ve meydan inşaatı çalışmalarını inceledi. Başkan Dündar, “Tuna Mahallesi’ne meydan kazandırmak adına yürüttüğümüz kamulaştırma ve yıkım çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Uzun yıllardır bölgedeki Ayber Caddesi ile Gürdal Caddesi’nin genişlemesi için çalışmalar yürüttük. İki caddenin birleştiği noktadaki evleri kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdik. Kamulaştırma çalışmalarımız kapsamında bölgedeki 15 binayı yıktık. 2 binayı daha kamulaştırmak adına çalışmalarımız devam ediyor. İki caddeyi genişleterek trafiği rahatlatırken, caddelerin kesiştiği noktada elde ettiğimiz alana da meydan kazandırmış oluyoruz. Bu meydanla birlikte mahalleye nefes aldırmış olacağız. Tuna Mahallemiz’e hayırlı olsun” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa’da 23 Nisan Coşkusu Kentin Dört Bir Yanını Sardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği’nde çocuklar, birbirinden …