Home FOTO GALERİ Nilüfer Belediyesi Gökçe Mahallesi’ne anasınıfı kazandırdı

Nilüfer Belediyesi Gökçe Mahallesi’ne anasınıfı kazandırdı

- Guncellenme Tarihi: 27 Mayıs 2017 13:34
9 min read
Nilüfer Belediyesi Gökçe Mahallesi’ne anasınıfı kazandırdı için yorumlar kapalı
0

Nilüfer Belediyesi, Gökçe İlkokulu bahçesinde uzun süredir atıl durumda bulunan binayı onararak anasınıfı öğrencilerinin hizmetine sundu. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın iyi eğitim alması ve iyi yetiştirilmesi bizim en büyük arzumuzdur” dedi.

 

 

Nilüfer Belediyesi eğitime katkılarını her geçen gün artırarak sürdürüyor.

Okullarda bakım onarım yapan, spor alanları ve bahçe düzenlemeleri gerçekleştiren ve yardımcı personel vererek destek sağlayan Nilüfer Belediyesi, Gökçe Mahallesi’ndeki anasınıfı ihtiyacının karşılanmasına da önemli katkıda bulundu. Nilüfer Belediyesi Gökçe İlkokulu bahçesinde atıl halde duran binayı onararak anasınıfı olarak kullanılacak hale getirdi.

Gökçe Mahallesi’ne kazandırılan anasınıfı düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Başkan Burada karavanı ile makamını bu hafta Gökçe Mahallesi’ne taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, Gökçe İlkokulu Müdürü Elif İlhan, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları, Gökçe Mahalle Muhtarı Fehmi Aslan ve çok sayıda vatandaş  katıldı.

Törende konuşan Başkan Bozbey, çocukların iyi eğitilmesi gerektiğinin altını çizdi ve  bu konuda öğretmenlerle yöneticilere çok iş düştüğünü ifade etti.  Bozbey, “Her işin başı sağlık ama bize göre her işin başı eğitim. Eğitimli insanların sağlığını da koruyabildiğini biliyoruz. Nilüfer Belediyesi olarak her yıl bütçemizin çok önemli bir miktarını eğitime ayırıyoruz. Çocuklarımızın nitelikli ve iyi düzenlenmiş okullarda okumaları için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bir taraftan okul yapıyoruz, anaokulları yapıyoruz, okulların genel ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz diğer taraftan da  172 personeli okullarda yardımcı personel olarak çalıştırarak, ailelerimizden gelecek katkıları azaltmak konusunda desteğimizi devam ettiriyoruz. Okullara verdiğimiz  yardımcı personel desteğinin son derece önemli olduğunu düşüyorum. Türkiye’de Milli Eğitim ile bu kadar yakın, birbirini destekleyen, birlikte proje üreten bizim gibi  il veya ilçe olduğunu zannetmiyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her şey çocuklarımızın daha iyi eğitim alması için” dedi.

BOZBEY: EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Çocukların sosyal, sanatsal alanlarda gelişmeleri de çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Bozbey, “Bize özellikle kırsaldaki okul müdürü ve öğretmenlerimizin son derece faydası oluyor. Bu konuda onların destekleriyle biz çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Bu çocuklarımızın arasından başbakanlar, cumhurbaşkanları çıkacak. Bizler bugün varız ama  yarın olmayabiliriz. Geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızın iyi eğitim alması ve yetiştirilmesi, dünya insanı olarak özgür birey yetiştirilmesi bizim en büyük arzumuz ve isteğimizdir. Bu anlamda eğitime destek vermeye ve bütçe ayırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu hizmetlerin en önemlisinin eğitime yapılan hizmetler olduğunu söyledi. Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi de Nilüfer Belediyesi ile birlikte ortak çalışmaları hayata geçirmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından  sınıf, etkinlik salonu ve oyun odası yer aldığı Gökçe Anasınıfı’nın açılışı yapıldı. Bozbey ve beraberindekiler sınıfı gezerek incelemelerde bulundu.

BOZBEY MAHALLE SAKİNLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Bozbey, açılış töreninin ardından Başkan Burada karavanına geçerek vatandaşların talep ve önerilerine kulak verdi. Gökçe Mahallesi’nin Nilüfer’in gelişmekte olan mahalleleri arasında olduğunu kaydeden Bozbey, “Gökçe Mahallesi en fazla ilgi çeken mahallelerimizden bir tanesi. Çünkü nüfus ve ticari, sanayi yoğunluk bu tarafa doğru  kayıyor ve cazip mahallelerimizden bir tanesi haline geldi” dedi.

Gökçe Mahallesi’nde planlamayı son aşamaya getirdiklerini belirten Bozbey şöyle konuştu: “Mahallemizin genel ihtiyaçları var ve tespit ettiğimiz ihtiyaçların önemli bir kısmını tamamlamış bulunmaktayız” dedi.

Herkese hayırlı Ramazanlar dileğinde de bulunan Başkan Bozbey, “Halkımızın sıhhatle ve afiyetle bir Ramazan geçirmenizi diliyorum” diye konuştu.

Gökçe Mahallesi Muhtarı Fehmi Aslan da Nilüfer Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aslan, mahallenin genel ihtiyaçlarını Başkan Bozbey’e aktararak sorunların çözülmesi konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa’da 23 Nisan Coşkusu Kentin Dört Bir Yanını Sardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği’nde çocuklar, birbirinden …